Karty klasyczne, a miłość

Proste narzędzie wróżbiarskie, które znajduje się w większości domów

Możesz być zaskoczony faktem, że to niezwykle skuteczne a zarazem proste narzędzie do przepowiadania przyszłości widziałeś tyle razy w swoim życiu w różnych miejscach i nigdy nie pomyślałeś o tym, że może ono służyć do wróżenia. Mowa tu oczywiście o klasycznej talii kart do gry – stanowią one ciekawą i wartościową alternatywę dla „profesjonalnych” kart do stawiania tarota, a przy ich użyciu można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, w tym na takie, które tyczą się spraw sercowych.

Rady królów mówią o miłości

Do tej pory powstało wiele rozmaitych rozkładów przy których używa się kart klasycznych, odnoszących się do kwestii miłości i spraw sercowych. Jeden z popularnych rozkładów służących do znajdywania odpowiedzi na pytania właśnie we wspomnianych kwestiach to „Rady królów”. Rozkład kart klasycznych na miłość jest zatem jak najbardziej wykonalny, o ile robi się to umiejętnie i przestrzega się odpowiednich zasad.

Na początku należy dokładnie przetasować karty, a po przetasowaniu ułożyć karty na kupce po jednej, aż do momentu, w którym przytrafi się król. Należy odłożyć go na stół i powrócić do odkładania kart, aż do momentu, gdy trafimy na kolejnego króla – umiejscawiamy go po prawej stronie od pierwszego. Proces powtarzamy aż do chwili, gdy wyciągniemy z talii wszystkie króle. Trzeci król powinien zostać położony nad pierwszym, zaś czwarty po jego prawej stronie. Jeśli ułożyliśmy karty prawidłowo, powinny one uformować kwadrat.

Reszta kart nie jest nam dalej potrzebna, w przeciwieństwie do dwóch standardowych sześciennych kości do gry. Rzucamy je na stół, obserwując to, ile oczek wypadło. Kość, na której ilość oczek będzie większa posłuży do wróżby (jeśli na obu kościach trafiła się identyczna ilość oczek, ponawiamy rzut). Jeśli pomimo powtórzonego rzutu ilość oczek wciąż się dubluje (na przykład wcześniej mieliśmy dwa razy po sześć oczek, a teraz dwukrotnie wyrzuciliśmy trzy oczka), oznacza to, iż karty nie chcą udzielić nam dziś żadnych odpowiedzi, a ponownej próby wróżenia w ten sposób można dokonać za jakiś czas, najlepiej by było to minimum 24h przerwy, dla pewności.

Rzucamy kostkę na cztery króle i zwracamy uwagę na to, na którym z nich wyląduje. Istotne jest również to, by liczba oczek była parzysta!

Król pik

Jeśli kość wyląduje na królu pik dwoma oczkami do góry, będzie to oznaczało, iż nie ma konieczności zwracania uwagi na pochlebstwa ze strony mężczyzn, szczególnie wysokich blondynów. Cztery oczka to oznaka ciekawej propozycji padającej ze strony starego przyjaciela, natomiast sześć oczek oznacza wejście w związek, który ostatecznie będzie źródłem smutku.

Król karo

W tym przypadku dwa oczka oznaczają konieczność zachowania ostrożności, cztery oczka to zwiastun bogatego fatyganta, a sześć oczek oznacza konieczność wyboru pomiędzy dwoma mężczyznami.

Król kier

Dwa oczka na królu kier oznaczają krótki romans z mężczyzną będący brunetem, cztery oczka to ciekawa znajomość z zabawowym mężczyzną, mającym jednak mroczną stronę, sześć oczek zwiastuje spotkanie z mężczyzną uczuciowym, jednak lubującym się również w zabawie

Król trefl

Dwa oczka na królu trefl oznaczają, że pojawi się w naszym życiu chęć poślubienia kogoś kto będzie młody i obiecujący, jednak konieczne do uniknięcia rozczarowania będzie tutaj głębokie przemyślenie sprawy. Cztery oczka wskażą na to, że obdarujemy zaufaniem nieodpowiednią osobę, a sześć oczek to spotkanie z osobą o możliwościach znacznie większych, niż ją o to osądzaliśmy.