Torty na różne okazje.

Torty najczęściej kojarzą nam się z przyjęciem urodzinowym, któremu towarzyszy dmuchanie świeczek oraz śpiewanie toastu. Nie wyobrażamy sobie także wesela bez kulminacyjnego ciasta, które państwo młodzi najczęściej kroją wspólnie i częstują gości tuż po północy. Przeważnie zamawiamy je w cukierniach, które potrafią wyczarować najróżniejsze smaki oraz ozdabiać je co raz bardziej fantazyjnymi dekoracjami. Klasyczne torty robione są na biszkopcie i przedkładane masą, posiadają kilka warstw dzięki czemu są dużo wyższy od zwykłego ciasta.

Kilka najpopularniejszych propozycji tortów:

Tort bezowy, nazywany jest także bezą Pavlova. Chrupiące spody bezowe wykonane są z białek połączonych z cukrem. W środku znajduje się masa z serka mascarpone i bitej śmietany. Może być dodatkowo ozdobiona owocami na wierzchu a także w środku, idealnie komponuje się ze świeżymi truskawkami, borówkami i kiwi.

Tort owocowy, to klasyczny jasny biszkopt przełożony kilkoma warstwami kremu, śmietankowego lub truskawkowego. Jedną z warstw stanowi dżem lub smakowa konfitura. Owoce w torcie owocowym mogą znajdować się na wierzchu a także wewnątrz tortu.

Tort śmietanowy, to prawdopodobnie najbardziej standardowa wersja tortu, którą mogą polubić nawet osoby nielubiące tortów. Jasne blaty biszkoptów nasącza się wodą z cytryną lub mocną herbatą i przekłada kremem śmietanowym.

Tort cappuccino. Tort kawowy, cappuccino to idealna opcja dla miłośników kawy. Do przygotowania tortu kawowego można użyć biszkoptu jasnego lub ciemnego. Do przełożenia przygotowujemy krem z dodatkiem kawy rozpuszczalnej cappuccino. Wierzchni biszkopt dekorujemy posypując go kakao lub startą drobno czekoladą.

Tort naleśnikowy. Do zrobienia tortu naleśnikowego potrzebne będą świeżo usmażone, niezbyt cienkie naleśniki. Ciekawie wygląda tort kolorowy, w tym celu można użyć barwników aby nadać określone kolory i móc fantazyjnie wkomponować je w całość układając jeden na drugim. Taki tort może być świetna opcją śniadaniową a także deserową w zależności od składników jakich użyjemy do jego wykończenia.