Jak uatrakcyjnić Dzień Kobiet w czasie pandemii? – 7 porad dla mężczyzn.

Chyba żadne inne święto zwyczajowe nie wywołuje tak silnych emocji i dyskusji jak przypadający corocznie 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jest ono wyrazem szacunku dla płci pięknej i tak je należy traktować, mimo że niektóre feministki dość obcesowo wyrażają się na jego temat. W tym roku święto to wypada w poniedziałek, jednak ze względu na czas pandemii odpada wiele atrakcji, które panowie przygotowywali dla swoich kobiet. Co zatem zrobić, by ten dzień był inny od pozostałych w roku?

1. Złóż życzenia.

Tego dnia swoje święto mają wszystkie kobiety, te małe i nieco starsze. Wasze ukochane mamy, żony, córki, ale też koleżanki z pracy, sąsiadki czy sprzedawczynie, które codziennie rano podają Wam sprawunki. Uśmiech pojawi się na twarzy każdej pani, jeśli usłyszy miłe słowo od mężczyzny, nawet nieznajomego. Ten dzień pozwala zachowywać się inaczej niż zazwyczaj. A być może takie krótkie życzenia skierowane do miłej sąsiadki z naprzeciwka staną się pretekstem do nawiązania bliższej relacji? Warto spróbować.

2. Wyręcz w jakimś zadaniu.

Nie bez powodu mówi się, że kobiety są wielozadaniowe. Potrafią wykonywać kilka rzeczy jednocześnie , a efekt potrafi być zdumiewający. Warto tego dnia pomóc ukochanej w codziennych obowiązkach czy koleżance z pracy z wykonaniem nielubianego zadania. Czasami takie działania są więcej warte niż bukiet kwiatów czy czekoladki na stole. Wdzięczność pań nie zna granic, o czym mam nadzieję przekonacie się tego dnia.

3. Zaskocz ją.

Nic tak nie działa jak niespodzianki. Przygotuj coś, czego ona się nie spodziewa. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i zasobności portfela. W tym roku ogranicza nas pandemia, ale w zaciszu domowego ogniska można również przygotować niespodziankę i wywołać zachwyt płci przeciwnej. Ilu mężczyzn, tyle pomysłów na niespodzianki.

4. Kwiaty, ach te kwiaty.

Każda kobieta kocha kwiaty. Piękny bukiet z liścikiem miłosnym sprawi, że wszelkie niesnaski pójdą w kąt. Nie bez powodu skruszony mężczyzna próbujący uzyskać od ukochanej kobiety przebaczenie obdarowuje ją kwiatami. To wcale nie muszą być goździki kojarzące się z Dniem Kobiet. Piękne, czerwone róże lub wiązanka kolorowych, wiosennych kwiatów zdziała cuda. Nie wierzycie? Sprawdźcie.

5. Rozmawiaj z nią.

Czego nam brakuje najbardziej w codziennym pędzie, zabieganiu i wypełnianiu obowiązków domowych? Spokojnych rozmów i bycia ze sobą. Choć pandemia spowodowała, że jesteśmy zamknięci w czterech ścianach , nie zawsze potrafimy rozmawiać, a tym bardziej słuchać tej drugiej strony. Warto tego dnia otworzyć butelkę wina, włączyć romantyczną muzykę i poprosić ukochaną, by powiedziała o czym myśli, czego się boi, o czym marzy.

6. Przygotuj kolację.

Restauracje nadal są zamknięte, dlatego warto podszkolić własne zdolności kulinarne i zaprosić swą ukochaną kobietę na kolację w domowych pieleszach. Kolację przygotowaną własnoręcznie. To nie musi być nic wykwintnego, ważne są starania i atmosfera podczas posiłku. Reszta ułoży się sama.

7. Zabierz ją w piękne miejsce.

Poszukaj w swojej okolicy miejsc, w których do tej pory nie byliście. To może być piękny park, jezioro, las lub jakieś inne miejsce, które pozwoli wam się odprężyć, pospacerować i zapomnieć o codzienności. Kawa w termosie będzie musiała zastąpić tę w restauracji, ale liczy się inwencja twórcza mężczyzny i chęć uatrakcyjnienia tego dnia swojej kobiecie.