Jak zadbać o formę przed ślubem?

To już niebawem!

Zbliżający się w akompaniamencie weselnej muzyki ślub, to jedno z najważniejszych dla ludzi przeżyć. Niezależnie od tego, czy jest to ceremonia świecka czy kościelna, jest ona niepowtarzalna i wyjątkowa, łączy ludzi ze sobą – co do zasady – na zawsze, sprawia, że stają się oni oficjalnie rodziną.

Ślub, taki z prawdziwego zdarzenia, powinno mieć się raz w życiu – zakładając, że para dobrała się idealnie, jest świadoma nie tylko swoich zalet, ale zna też swoje wady, wie jak dbać o rozwój relacji i siebie nawzajem.

Na przyjęciu weselnym wszyscy w mniej lub bardziej dyskretny sposób obserwują pozostałych, wszystko po to, by z tego wesołego wydarzenia zachować jak najwięcej wspaniałych wspomnień, uchwycić to co nieuchwytne w pamięci własnej bądź telefonu. Zdjęcia ślubne i weselne ogląda się jeszcze przez długie lata, rozpamiętując ta okazję z rozrzewnieniem. Jeśli zdarzyło Ci się nie pilnować diety, to niezależnie od tego w jakiej roli pojawisz się na uroczystości, możesz chcieć wiedzieć jak schudnąć przed ślubem – kilka porad znajdziesz w poniższym wpisie!

Jak schudnąć przed ślubem?

 

Zmiana nawyków żywieniowych

Gdy starasz się zredukować wagę, niezależnie od powodu i okazji, Twoim największym wrogiem będą złe nawyki żywieniowe. Obustronna miłość do słodyczy i fast foodu jest niestety tym, co najbardziej będzie Ci przeszkadzało w całej tej sytuacji.

Jeśli nie masz ochoty lub czasu samodzielnie zajmować się przygotowywaniem własnych posiłków, z pomocą przyjdą Ci firmy cateringowe, które przygotowują diety dobrane pod określony cel. Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm z ofertami diet dla każdego: spożywając przygotowane przez nich posiłki wiesz, co jesz – masz kontrolę nad składem i kalorycznością przyjmowanego pokarmu, możesz upewnić się, że posiłek jest świeży, a przy okazji zaoszczędzisz dużo czasu i energii.

Jeśli nie chcesz bądź nie możesz pozwolić sobie na korzystanie z gotowych diet – możesz zacząć od małych kroków. Zredukuj ilość przyjmowanego cukru – znajduje się on w napojach, ciastach, owocach czy syropach. Mimo, iż jest on w jakimś stopniu potrzebny w organizmie, na pewno nie pomoże Ci schudnąć.

Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu, zainteresuj się tym, ile litrów płynów dziennie powinien przyjmować Twój organizm by być odpowiednio nawodnionym. Dbanie o prawidłowe nawadnianie ciała potrafi znacznie przyspieszyć proces chudnięcia.

Jeśli to możliwe – gotuj samodzielnie swoje posiłki. Jeśli nie – staraj się unikać przetworzonych produktów, gotowych posiłków wątpliwej jakości i fastfoodów.

Odrobina ruchu

Powszechnie wiadomo, że specjalistycznie dobrane zgodnie z wytycznymi pod potrzeby ćwiczącego, to jedna z najszybszych form pozbywania się nadmiarowych kilogramów. Na całe szczęście, nie jest to jedyna możliwość, którą masz przed sobą.

Jeśli chcesz ćwiczyć na siłowni, a nie uśmiecha Ci się wydatek na trenera personalnego – poszukaj w internecie ogólnorozwojowych programów treningowych. Zwykle jest to prosty zestaw ćwiczeń, który pozwoli wprawić w ruch wszystkie ważniejsze partie mięśniowe.

Jeśli siłownia to o poziom za wysoko, zacznij o kilka stopni niżej. Świetnym wstępem do bardziej zaawansowanej aktywności fizycznej są choćby spacer – nie jest to wymagająca forma aktywności, nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy sali treningowej, a pozwoli Ci spalić kilka kalorii. Zaleca się by dziennie wykonać co najmniej 10 000 kroków dla zdrowia.

O ile to możliwe, zamiast windy używaj schodów. Jeśli masz w rękach siatki z zakupami – tym lepiej, wspinaczka po schodach z torbami pełnymi zakupów w obu rękach, to nic innego jak ćwiczenie wykroków z dodatkowym ciężarem – cenne ćwiczenie gdy chce się schudnąć.