Odwieczne pytanie: co kupić rodzicom na podziękowanie?

Co kupić rodzicom na podziękowanie tak, aby uśmiech z twarzy im nie schodził

Przyjęło się, że należy wręczyć rodzicom prezent na weselu, jako dowód wdzięczności za wychowanie, udzielone wsparcie, okazaną miłość itp. Dla rodziców jest to bardzo wzruszający moment, zwłaszcza, że samo wydarzenie jest już wyjątkowo poruszające. Okazanie im wdzięczności jest jak najbardziej w dobrym guście, jako że oto ich dzieci pobierają się, a oni mogą świętować ten wyjątkowy dzień. W końcu poświęcili wiele lat na przekazywanie swoich mądrości, dbanie o nas, nauczyli, co jest dobre, a co złe. Nawet jeśli nie zawsze było słodko i różowo, to warto chociaż symbolicznie im podziękować za to, co robili i pewnie dalej robią. Dobrze by było, aby prezent, który otrzymają był spersonalizowany, w sensie żeby było widać, że jest przeznaczony właśnie im, a nie, że jest to przypadkowa rzecz. Oczywiście, same kwiaty, czy kosz słodyczy również będzie dobrym pomysłem, ale sądzimy, że najlepszym będzie ten sentymentalny. Taki, który będzie cieszył przez lata, a nie, że się skończy po chwili.

Nie musisz się wykosztowywać

Cały myk polega na tym, że nie musi to być prezent tak wyszukany, że będzie kosztował krocie. Najważniejsze żeby dobrze się kojarzył, może właśnie ze wspólnie spędzonymi chwilami. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, za co jesteśmy im wdzięczni i to niekoniecznie w formie elaboratu, a kilku ciepłych słów, które wypełnią radością ich serca. Jak wspomnieliśmy, kwiaty są fajnym pomysłem, jednak nie przetrwają za długo. Dobrze by było żeby jednak prezent ten był na lata, a więc może to być nawet jakiś notatnik, album ze zdjęciami, filiżanki, poduszki itp. Takie rzeczy się ceni, a nie to, jak dużo się wydało. Z takim podejściem łatwiej będzie wybrać co kupić rodzicom na podziękowanie.

Ale my wszystko już mamy!

…czyli zdanie, które często można usłyszeć, po zapytaniu rodziców, co by chcieli dostać na jakieś ich święto. W przypadku święta pary młodej warto jednak zdać się na samych siebie i zaufać sobie. Wybrać coś, co będzie niespodzianką, a przecież na tyle znamy swoich rodziców, że na pewno coś się znajdzie. Może to być komplet personalizowanych ręczników w pięknej skrzyneczce, którą będzie można później wykorzystać. Kieliszki z wygrawerowanymi napisami, czy jakakolwiek inna rzecz, która w jakiś sposób będzie przypominała o nowożeńcach. Można wybrać rzecz miłą i praktyczną. Komplet sztućców z grawerem, czy coś, co notorycznie będzie w stanie poprawić im humor. Przecież chodzi właśnie o to, aby było przyjemnie! Kolejny alkohol, to dość oklepany pomysł zresztą niezbyt zdrowy, więc można poprosić plastyka, czy grafika o stworzenie pracy, która będzie przedstawiała rodzinkę w formie karykatury. Należy się jednak upewnić, że każdy z nich posiada dystans do siebie! Osoby bez poczucia humoru mogą poczuć się urażone, więc to też należy mieć na uwadze.