Jak powinien wyglądać prezent od świadka na ślubie?

Normalną sprawą jest to, że po pewnym czasie dwoje kochających się ludzi chce zalegalizować swój związek. Tym samym kończy się to ślubem i weselem. Skoro ma miejsce takie wydarzenie, to nie może przy jego okazji zabraknąć prezentów. Jest to kwestia, która spędza sen z powiek niejednej osobie. Dlatego też w niniejszym tekście nieco więcej powiemy na ten temat. Jednak nie będzie to zwyczajny poradnik dotyczący propozycji zakupu prezentów. Skupimy się tutaj raczej na kwestii prezentowej z punktu widzenia świadka to czy musi on taki wręczać, a jeśli tak to, co to powinno być?

Jak to już ustaliliśmy ślub i wesele, ściśle wiążą się z obdarowywaniem najróżniejszymi podarunkami przez gości. Można tu wskazać naprawdę sporo przykładów i w zasadzie to na co powinniśmy się zdecydować, wynika z konkretnych przesłanek. W końcu sama Młoda Para może na etapie przygotowań do tej uroczystości sporządzić listę, która może nakierować gości. Czasem też sam charakter ma też decydujące znaczenie.

Prezent od świadka, czyli szczególne zasady kupowania podarunków weselnych

Na wstępie wypada zaznaczyć, że często uważa się, iż już samo świadkowanie to swego rodzaju prezent. Są to bowiem osoby nierzadko organizujące wieczory kawalerskie/panieńskie i do tego mają też inne zadania jak np. pomoc w samych przygotowaniach weselnych. Tym samym oczekując jakiegoś kosztownego prezentu od świadków, może nie być, to dobrze odebrane. W tym przypadku oczekujmy raczej czegoś “od serca” i niekoniecznie drogiego prezentu.

Zatem sami świadkowie nie powinni też podchodzić do tej sprawy zbyt pochopnie. Można oczywiście wsłuchać się w sugestie nowożeńców, bo np. mogą oni jasno zasugerować, że przyda im się gotówka na jakiś z góry ustalony cel. Przyjmuje się jednak częściej wariant bardziej pamiątkowy i niedrogi. Dobrym przykładem jest tu jakieś innowacyjne wydanie albumu do zdjęć albo też ekskluzywna ramka. Można też sprawić im foto książkę. Z innych pomysłów wartych rozważenia podaje się zafundowanie profesjonalnej sesji u fotografa ślubnego lub też dofinansowanie podróży ślubnej. Nie jest to jednak tanie rozwiązanie i tym samy świadkowie mogą się złożyć na ten cel z innymi gośćmi lub bliskimi znajomymi pary.

Na pewno taki prezent od świadka będzie czymś wyjątkowym i niezapomnianym gestem. Można też wręczać coś klasycznego w postaci zastawy stołowej bądź innych tego typu praktycznych, lecz eleganckich podarków. Warto zatem wsłuchać się w oczekiwania nowożeńców i ich potrzeby. W ten sposób na pewno na podstawie wskazane w tym tekście propozycje wybierzemy coś odpowiedniego.