Wiązanka ślubna piwonie – doskonały wybór na każdy ślub

Wiązanka ślubna piwonie, o jakiej marzy każda panna młoda

Panna młoda musi posiadać piękny bukiet. To jej atrybut i bez niego cała reszta straci urok. Jednakże wybór odpowiedniego może zając trochę czasu. Jeśli nie wie się, czego się szuka, to już w ogóle sprawa jest utrudniona. Sen z powiek potrafi spędzać to, jaka ma być jego wielkość, które kwiaty wybrać, jaki ich kolor powinien być. Nie trzeba jednak długo szukać, aby natknąć się na bukiet z piwoniami, których symbolika doskonale pasuje do weselnego klimatu. Wiązanka ślubna piwonie to opcja, która sprawdzi się na niejednym weselu. Musi jednak pasować do stylizacji i nieraz do motywu przewodniego ślubu i wesela. Wyglądają bardzo delikatnie i romantycznie. Pasują do wielu innych roślin, które mogą stanowić ciekawą kompozycję, wobec tego warto je próbować łączyć, ale należy uważać, aby zbytnio z tym nie przesadzić.

Jaka jest symbolika tego kwiatu?

Jeśli jednak jeszcze Cię nie przekonaliśmy, to wiedz, że dawniej kwiat ten uchodził jako ten uzdrawiający. Bardzo ją ceniono, bo uważano, że jest w stanie odgonić złe duchy, uchronić przed koszmarami, czy nawet zapewnić bogactwo. W Chinach istniał pogląd, że jest to symbol radości zdrowia i właśnie bogactwa, przez co też kwiat nazywano królewskim. Obecnie należą one do jednych z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych i twierdzi się, że są symbolem honoru, piękna, nieśmiałości i wspomnianego bogactwa. Ta roślina o symbolu romansu i miłości będzie prezentowała się godnie i na pewno spodoba się wielu gościom.

Jakie są wady i zalety takiego bukietu?

Kwiat ten ma w sobie dużo uroku, ale ma też pazur. Będzie pasował do bardziej szalonych kreacji, a i na pewno w Sali weselnej także będzie pięknie się prezentować. Piwonie rosną od maja do czerwca, więc gdy nasze wesele odbywa się w innym czasie, to raczej lepiej porzucić pomysł z wybraniem właśnie ich. Chyba, że komuś bardzo zależy na tej właśnie opcji, to wówczas należy zapłacić dodatkowo za ich sprowadzenie. Wiązanka ślubna piwonie to bukiet, który może po ścięciu stać nawet przez tydzień. W tym czasie nie zwiędnie, a na pewno nie w czasie wesela.
Wybierając te kwiaty należy pamiętać, że posiadają one dość spore pąki przez co zajmują dość dużo miejsca w bukiecie. Jest to oczywiście dla niektórych plusem, ale dla innych minusem, jeśli tylko chcą stworzyć kompozycje. Taka kompozycja wymaga wówczas pewnego wyważenia, a piwonie mogą przytłoczyć pozostałe rośliny. Lepiej zatem wybrać opcję minimum, tak aby nie przedobrzyć.