Sprawdź, dlaczego warto wybrać hortensje na bukiet ślubny

W przypadku wesela i ślubu w żadnym wypadku nie można obejść się bez kwiatów. Stanowią one w końcu jeden z symboli życia i nowego początku. Samych kwiatów wybieranych na niniejszą uroczystość jest całkiem sporo i tym samym organizator takiej uroczystości ma w czym wybierać. Jednym z bardziej popularnych kwiatów na niniejszą okazję są hortensje, które wyróżniają się dużą plastycznością. W równym stopniu można przygotować z nich hortensje bukiet ślubny, jak i też przyozdobić nimi stół. Jednym słowem ich niepowtarzalnych styl i prezencja pozwalają wykreować interesującą otoczkę na każdej tego typu uroczystości. Dlatego też mając niniejszy fakt na uwadze, wypada wręcz pochylić się nad nimi nieco uważniej.

Krótka charakterystyka hortensji

Hortensja zalicza się do kwiatów wręcz stworzonych do tego, aby przygotować z nich bukiet ślubny bądź też kompozycję weselną. Dzieje się tak szczególnie dlatego, że mają one naprawdę wiele barw, a przy tym za sprawą kulistego kwiatostanu sprawiają jednego dużego bukietu. Sama hortensja należy do kwiatów letnich, co powoduje, że chcąc mieć świeże kwiaty tego gatunku najlepiej zdecydować się na organizację ślubu od czerwca do września. Nie powinno to w zasadzie być dużym problemem, gdyż wskazany okres jest pod tym względem chyba właśnie najpopularniejszy. Do najpopularniejszych odmian tego kwiatu zaliczyć trzeba hortensję bukietową i ogrodową. Ta pierwsza odmiana jest wytrzymalsza na niskie temperatury, a z kolei druga charakteryzuje się większą ilością barw.

Hortensje bukiet ślubny

Hortensje to kwiaty, które trudno nie zauważyć. Są one bowiem bardzo charakterystyczne, chodzi mianowicie o dosyć spore kwiatostany, mogące dochodzić do nawet 20 cm średnicy. Tym samym wystarczy ledwie kilka kwiatów, a już mamy okazały bukiet. Kolejnym atutem tej odmiany kwiatów jest naprawę bogata paleta barw w jakach, można je dostać. Najczęściej dostępne są te w kolorze niebieskim, lecz inne bardzo popularne odmiany to te różowe, zielone, fioletowe czy też kremowe. To oczywiście nie koniec możliwych wyborów i tym samym da się bez najmniejszych przeszkód barwę kwiatów dostosować do dominującej kolorystyki i stylu naszego ślubu.

Hortensje i inne kwiaty w bukiecie

Można przygotować ślubny bukiet z tych kwiatów na szereg sposobów. Doskonałym przykładem są tu np. kompozycje z daliami, astrami, piwoniami, gipsówką czy też różami. Popularne są również hortensje bukiet ślubny połączone z eustomą i modnymi zielonymi liśćmi. Jak widać możliwości, jest wiele i każdym przypadku możemy liczyć na niepowtarzalny efekt.