Bukiet z tulipanów ślubny, czyli taki o jakim marzysz!

Wiązanka, która wprowadzi przyjemny klimat i powiew świeżości.

Jeśli tulipany kojarzą Ci się raczej jako te zwyczajne, dość nudne, to niesłusznie! Coraz częściej panny młode wybierają piękne wiązanki. Stworzony z tych właśnie kwiatów będzie klasyczną i zawsze dobrą opcją. Co więcej, można je zakupić przez cały rok i są także niezwykle trwałe, wobec czego przyszłe żony nie będą musiały się martwić, że już po chwili wyrzucą kwiaty do kosza. Nie muszą one być jednak osamotnione, bo pasują do wielu innych rodzajów, a z pewnością taki miks może okazać bardzo ciekawy. Mają różne kolory i komponują się doskonale i to bez potrzeby dodawania do nich czegokolwiek więcej. Są pięknym elementem dekoracyjnym na sali weselnej, gdzie ich trwałość jest wystawiona na próbę, a i tak wiele młodych par decyduje się na ich obecność, co uważamy za świetny pomysł.

Co przemawia za tym żeby akurat ją wybrać?

Bukiet z tulipanów ślubny zalicza się do tych będących jednymi z prostszych, ale również i uniwersalnych opcji. Początkowo mogą one być w ciasnych pęczkach, aby prezentowały się elegancko, a można je przewiązać np. wstążką, z której utworzymy kokardę. Po jakimś czasie można je poluzować przez co kompozycja będzie miała dalej wdzięczny wygląd, ale będzie w mniej sztywnej formie. Ich kolor niekoniecznie musi być biały, bo wspaniale prezentują się chociażby te różowe, czy fioletowe. Jako ciekawostka zdradzimy, że kolor fioletowy oznacza lojalność, więc jak najbardziej jest on na temat. Tak naprawdę, to wszystko zależy od osobistych upodobań panny młodej, ale zalecamy, aby bukiet z tulipanów ślubny nie posiadał zbyt wiele dodatków. Jego urok polega na prostocie, więc zwykła wstążka, czy nawet materiał koronkowy wystarczą, aby przewiązać kwiaty i dumnie z nimi kroczyć. Ten holenderski kwiat będzie dobrze wyglądał w towarzystwie liści, które otulą i utrzymają piękne pąki.

Nie oceniaj książki po okładce!

Bukiet z tulipanów ślubny nie musi, a nawet nie będzie postrzegany jako ten banalny. Połączony z hortensjami, różami, czy frezjami będzie urokliwy i zachwycający. Mimo że wiele młodych par decyduje się na wybór właśnie ich, to nie oznacza to, że jest on już oklepany. Wręcz przeciwnie, sposobów na skomponowanie jest niemal nieograniczony, a jeśli już to tylko wyobraźnią kupującego. Warto więc jednak rozpuścić wodze fantazji i wybrać wiązankę, która będzie przyciągać wzrok na samym ślubie i weselu, ale i oglądających po upływie czasu zdjęcia, czy nagrania z wesela. Wybór ten będzie zawsze trafny, a nawet jeśli pierwotny wygląd z czasem się znudzi, to kwiaty te chętnie ułożą się w inną, może luźniejszą kompozycję. W tym celu dobrze jest skonsultować się z doświadczoną florystką.