W przedweselnym szale nie zapomnij o tym, co zrobić przed ślubem.

Co zrobić przed ślubem kiedy w głowie mętlik?

Jeśli zastanawiasz się co zrobić przed ślubem, to znaczy, że jeszcze trochę czasu do niego zostało. A może jest tak, że zostało Ci bardzo mało czasu, a już nie wiesz w co ręce włożyć i oddajesz się prokrastynacji. Jednakże samo nic się nie zrobi, a jeśli chcesz aby ślub Twoich marzeń wyglądał tak, jak sobie tego życzysz, to nie ma co zwlekać i brać się za robotę. Oczywiście wszystkiego samemu nie trzeba robić, bo od tego są specjaliści, a i bliscy pewnie też chętnie pomogą. Nie po to się pobierasz żeby zasuwać bez wytchnienia, ale by spędzić niezapomniany dzień ze swoją drugą połówką, bez obawy, że nie dotrwasz nawet do tego dnia. Wobec tego, pierwsze co powinniśmy zrobić to wziąć głęboki wdech i zabrać się za sporządzenie planu.

Jeszcze raz, od początku

Do pierwszych zadań należy poinformowanie rodziny i bliskich o planowanym ślubie. Następnie należy ustalić datę ślubu – tutaj niestety wszystkim nie dogodzisz także wybierz najdogodniejszy dla większości. W tym kroku już warto rozglądać się za zespołem, czy DJem, jako że często mają oni już odległe terminy zarezerwowane, wobec tego szkoda by było później obudzić się z ręką w nocniku, bez zapewnionej muzyki na żywo. Ważnym etapem jest ustalenie budżetu wesela, jako że wydatków jest sporo, a i lubią się mnożyć. Zwłaszcza, że łatwo dać się namówić na kolejne atrakcje, czy dodatki do wystroju. Następnym krokiem jest wybranie i zaproszenie świadków, a później ustalić już pewne rzeczy. Gdzie ślub ma się odbywać? Czy to ma być ślub konkordatowy, czy cywilny? Jak Panna Młoda chce się nazywać po ślubie? To są istotne pytania, które powinny paść wcześniej, zanim ustalimy liczbę gości. Kolejna sprawa jest taka, czy chcemy, aby wesele trwało jeden dzień, czy dłużej, bo będziemy chcieli zorganizować także poprawiny. Jeśli chodzi o sale weselną to znaczenie ma kształt stołów, a więc czy mają być kwadratowe, czy okrągłe, a jeśli już wiemy czego chcemy od sali, to należy następnie wybrać miejsce wesela. Warto je zarezerwować znacznie wcześniej, bo i w tym przypadku może być tak, że wszystko już będzie pozajmowane, kiedy nagle przypomnimy sobie o rezerwacji. Podpisujemy umowę, wpłacamy zaliczkę, a następnie rozmawiamy z obsługą odnośnie samego wystroju, czy organizacji wydarzenia.

O co powinniśmy zapytać obsługę?

Musimy poruszyć kilka kwestii, które pozwolą nam ustalić jak to będzie wyglądało w ostatecznym rozrachunku. Warto zapytać obsługę, do kiedy potrzebują otrzymać informację odnośnie liczby gości na weselu, czy na poprawinach. Chcemy też się dowiedzieć, czy w sali weselnej będzie znajdował się sprzęt nagłaśniający oraz czy na słodki stół można donieść własne wypieki. Pytań tych jednak jest wiele i te nie należą może do najważniejszych, ale są nimi chociażby te odnoszące się do noclegu, czy opłaty za korkowe. Warto wiedzieć, czy dostępny będzie rzutnik oraz czy sala płaci za ZAIKS (prawa autorskie do muzyki).