Plecione fryzury na ślub

Fryzury ślubne plecionki to wariant na stylową, naturalną fryzurę, w której łączy się elegancję i wyważoną nonszalancję. Istnieje wiele możliwości w tej kwestii, zarówno dla kobiet z długimi włosami, jak i dla tych, które na co dzień noszą krótkie fryzurki. Co ciekawe, plecionki ślubne mogą być zwieńczeniem zarówno stylizacji panny młodej, jak i kobiet, które akurat wybierają się na ślub i wesele. Co trzeba wiedzieć o plecionkach?

Fryzury ślubne plecionki

Fryzury w formie plecionek sprawiają wrażenie lekkości i całkowitego luzu. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że szybkie upięcie włosów dało tak spektakularny efekt i o to chodzi! Jednak pod pięknie układającymi się włosami, znajduje się od kilkunastu do kilkudziesięciu spinek, często również wypełniacze z gąbki, a przede wszystkim ogromna ilość lakieru do włosów. W związku z tym nie jest to raczej fryzura na co dzień, a raczej na specjalna okazję. Żadne włosy nie zniosłyby traktowania taką ilością kosmetyków modelujących dzień w dzień. Plecionki należą do letnich i bardzo kobiecych fryzur, ale potrzeba naprawdę zastosowania wszystkich możliwych środków, aby nie uległy zniszczeniu podczas weselnej zabawy. Profesjonalne fryzjerki tworzą takie fryzury około dwóch godzin. W tym czasie na włosy nakładane są różne kosmetyki, które mają pomóc utrzymać w ryzach niesforne kosmyki, a całość zostaje spięta dużą ilością niewidocznych z wierzchu spinek. Dzięki tym wszystkim zabiegom, fryzura prezentuje się pięknie mimo aktywnej zabawy i potu.

Zdobione plecionki ślubne

Większość kobiet w dniu swojego ślubu chce wyglądać piękniej niż kiedykolwiek, dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik i zapewnić sobie coś zupełnie niecodziennego. Plecionki ślubne to idealne fryzury, w które można wpleść liczne ozdobne elementy, aby fryzura wyglądała jeszcze efektowniej. Kwiaty pasujące do bukietu ślubnego, wplecione w pięknie zapleciony warkocz, podkreślają spójność całej kreacji i nadają pannie młodej świeżego, radosnego wyglądu. Mogą to być orchidee, róże dopasowane pod względem koloru do sukni i dodatków czy kwiaty polne. Plecionki stanowią również świetne tło dla szykownych diademów i welonów. Na luźno upiętych włosach, prezentują się one wyjątkowo dziewczęco i romantycznie. Zwolenniczki minimalizmu wybiorą fryzurę z delikatnymi i subtelnymi ozdobami w postaci spinek pasujących do sukni i reszty biżuterii. Z kolei panie, które lubią błyszczeć, mogą zdecydować się na kolorowe kwiaty w połączeniu z cyrkoniami i welonem.