Dlaczego warto postawić na bukiet ślubny z gipsówki?

Jednym z symboli wesela i samego ślubu są kwiaty. Nie może ich więc zabraknąć na takiej uroczystości. Trendy i nawyki w tej materii ulegają przetasowaniom, co sprawiło, że znów popularnością cieszy się gipsówka. Warto zatem przyjrzeć się temu gatunkowi kwiatów i poznać sposoby ich wykorzystania.

Zapewne wielu osobom ten kwiat może kojarzyć się z przełomem lat 80-tych i 90-tych, kiedy to właśnie bukiet ślubny z gipsówki był bardzo popularny. Warto jednak odnotować fakt, iż właśnie teraz te drobne kwiatki mają ponownie okres swojej świetności i znów bardzo chętnie wykorzystuje się je właśnie przy bukietach. Z tą różnicą, że współcześnie wygląda to jeszcze bardziej okazale i do tego prezentuje niebanalny styl.

Charakterystyka zastosowania gipsówek

Gipsówka jest kwiatem doskonale nadającym się do bukietów ślubnych, ponieważ zyskują one w ten sposób na delikatności i lekkości. Są to też bardzo wytrzymałe kwiaty i tym samym mogą one stanowić również ważny element dekoracjach ślubnych. Z tego rodzaju kwiatów bez trudu da się więc wykreować nie tylko bukiety, lecz również wianki, girlandy, podwieszane dekoracje i szereg innych rozwiązań. Kwiat ten bez problemu można dostać zarówno latem, jak i zimą. Chcąc mieć dekoracje weselne z gipsówek, śmiało można połączyć je z takimi kolorami, jak na przykład: błękit, delikatny fiolet czy też jasny róż. Szczególnie sprawdzi się ta kolorystyka na najróżniejszych wstążkach. Do tego jest to na tyle uniwersalny kwiat, że można go łączyć z wieloma innymi gatunkami. Idealnie odnajduje się on w stylach dekoracyjnych typu: retro, minimal i boho.

Idealny bukiet ślubny z gipsówki

Jak już wiemy gipsówka, jest doskonałym wyborem przy tworzeniu bukietów ślubnych. Bez większych problemów da się ją komponować w otoczeniu goździków, frezji, róż czy też eustomy. Można również spróbować przygotować kompletną wiązankę tylko i wyłącznie wykorzystując gipsówkę.
Jest to szczególnie warte polecenia, jeśli wesele m luźniejszy charakter bądź też odbywa się w plenerze. Mamy wówczas spore szanse na to, że ów bukiet przyciągnie wzrok niejednej osoby. Należy tylko postarać się, aby cała wiązanka była odpowiednio dużych rozmiarów. Warto pamiętać przygotowując taki bukiet, aby komponował się on z suknią panny młodej. Zatem tu również mamy do czynienia ze stylem boho oraz zwiewnymi i koronkowymi kreacjami o ponadczasowym kroju.

Kwiaty te wybornie sprawdzają się też jako bukiety dekorujące stoły. Tu również można je łączyć z innymi kwiatami lub przygotować w autonomicznej formie. Samodzielnie gałązki te szczególnie efektownie prezentować się powinny w szklanych wazonach.