Najlepsze plaże Hiszpanii.

5 najpiękniejszych plaż Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania to modny, wakacyjny kierunek? Bo ma jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno amatorzy dzikich i niezaludnionych plaż, jak i zwolennicy tradycyjnych miejsc, pełnych wczasowiczów. Oto najlepsze plaże Hiszpanii.

Playa de Lloret – Costa Brava

Usytuowana w jednym z najlepszych kurortów- Lloret de Mar. Obiekt posiada kilka plaż, ale Playa de Lloret jest najpiękniejsza. Ma swój urok i klimat, który tworzą restauracje i bary tętniące życiem przez całą dobę. Turkusowe wody Morza Balearskiego to idealne miejsce wakacyjnych kąpieli i leżakowania na piaszczystej plaży. To miejsce wodnych sportów, rejsów statkiem z przeźroczystym dnem i nurkowania. Charakterystyczna jest piękna promenada, ciągnąca się przez ponad półtora kilometra długości.

Playa Caleton Blanco, Lanzarote.

To zachwycająca dech w piersiach plaża położona na północnym wybrzeżu Lanzarote, osłonięta zatoką. Jest niewielka, bo jej długość ciągnie się przez pół kilometra. Turyści zakochują się w niej, bo zachwyca kolorystyką. Krajobraz składa się z czarnych skał powstałych z law wygasłego wulkanu. Tworzą one kontrast z białym piaskiem plaży, tworząc niesamowity widok, który jest wyjątkowy. To plaża o niski natężeniu ruchu turystycznego.

Cala Xarraca, Ibiza.

Plaża, której krajobraz zdobi najczęściej pocztówki z wakacji. Bajkowe miejsce, naturalne i na wpół dzikie, nie przyciąga wielkich zbiorowisk. Po pierwsze dlatego, że plaża jest bardzo mała i ma tylko 20 metrów szerokości i 70 długości. Po drugie to wybrzeże skaliste, bez piasku. Jednak turkusowa woda laguny, spokój i jaskinie stanowią atrakcję tego miejsca.

Es Trenc, Majorka.

Idealna plaża dla turysty, który kocha słońce, morze i piasek. Otoczenie klimatycznych restauracji, kawiarni i barów zachęca urlopowiczów do odwiedzin tego miejsca. Łagodny teren nadaje się wakacji rodzinnych. To długa plaża, mająca ponad 2 kilometry długości.

Playa El Canuelo, Costa del Sol.

Plaża o dużym natężeniu słońca w ciągu całego roku. Mało jest tu udogodnień dla turystów, ale plaża przyciąga krystalicznie czystą wodą, klimatycznymi zatoczkami i podwodnymi jaskiniami.