Jak odmówić przyjścia na wesele w sposób taktowny

Kiedy zbliża się kolejny sezon weselny, zdarza się, że otrzymujemy nawet kilka zaproszeń na różne wesela. Czasami zdarza się jednak tak, że nie możemy pojawić się na którejś z imprez. Zdarza się tak, gdy mamy już inne plany w danym terminie, w ten sam dzień organizowane są różne wesela, lub po prostu najzwyczajniej z jakichkolwiek przyczyn nie mamy ochoty na zabawę. Jak odmówić przyjścia na wesele w takiej sytuacji?

Daj znać odpowiednio wcześniej

Zrozumiałe jest, że zdarzają się pewne sytuacje losowe, których wystąpienia nie jesteśmy w stanie przewidzieć i musimy zrezygnować z weselnej zabawy dzień wcześniej lub nawet w dzień wesela.
Jeżeli jednak z dużym wyprzedzeniem wiemy, że na danej uroczystości nie możemy lub nie chcemy się pojawić, dajmy znać Parze Młodej z odpowiednim wyprzedzeniem.
Często już na zaproszeniu Państwo Młodzi umieszczają stosowną informację do kiedy należy potwierdzić przybycie na uroczystość. Dobrze jest, abyśmy nie przekroczyli tej daty. Dzięki temu zaoszczędzimy Państwu Młodym niepotrzebnego stresu oraz kosztów związanych z opłaceniem miejsca na sali.

Jak odmówić przyjścia na wesele – zrób to osobiście!

Jeżeli Państwo Młodzi osobiście wręczają Ci zaproszenie i już po jego otwarciu wiesz, ze nie możesz pojawić się na uroczystości lub wiesz, że w danym terminie mogą wystąpić jakieś okoliczności, które sprawią, że być może się nie pojawisz, poinformuj o tym Państwa Młodych od razu.
Jeżeli jednak jeszcze nie wiesz, czy uda Ci się uświetnić wesele swoim przybyciem, daj znać Parze Młodej, jak tylko będziesz o tym wiedzieć i zrób to osobiście.
Jeżeli nie dasz rady spotkać się z którymś z Państwa Młodych i poinformować o tym, że nie pojawisz się na weselu, zadzwoń!
Informowanie o tym, że nie pojawisz się na weselu SMS-em lub poprzez komunikator internetowy może być widziane jako niegrzeczne.

Powiedz, dlaczego nie pojawisz się na weselu

Informując Młodą Parę o tym, że nie pojawisz się na weselu, koniecznie podaj przyczynę takiego stanu rzeczy.
Pamiętaj jednak o tym, aby koniecznie być szczerym i podać prawdziwą przyczynę tego dlaczego nie pojawisz się na uroczystości.

Jak odmówić przyjścia na wesele na ostatnią chwilę

Zdarza się, że o tym, że nie pojawimy się na weselu, sami dowiadujemy się w ostatniej chwili.
W takiej sytuacji jeżeli mamy możliwość, poprośmy kogoś z gości o późniejsze przekazanie tej informacji Parze Młodej i podanie przyczyny naszej nieobecności.
Pamiętajmy też, aby koniecznie poprosić kogoś o przekazanie Parze Młodej prezentu od nas lub umówienie się z Parą Młodą jak najszybciej na spotkanie, podczas którego osobiście wręczymy im prezent od nas.