Wesele w sylwestra – czy warto organizować?

Marzy Wam się wesele w środku zimy a do tego najlepiej w blasku noworocznych fajerwerków? Jeśli już taki pomysł zagościł w Waszych głowach i snujecie wizje swojego wesela musicie dowiedzieć się kilku rzeczy na temat organizacji wesela w Sylwestra. Zanim zdecydujecie się na tak znamienną datę ślubu powinniście przemyśleć wszystkie za i przeciw organizacji wesela w sylwestrową noc.

Wesele w Sylwestra – zalety:

oryginalność – wesele w czasie Sylwestra to dość oryginalny i niezwykle rzadko spotykany pomysł dlatego możecie być pewni, że goście zapamiętają to wesele na bardzo długo przez samą jego nietypową datę,
niezapomniane wrażenia – sylwestrowe fajerwerki o północy mogą uświetnić wasze wesele i będą nie tylko doskonałym widowiskiem dla Waszych gości ale również mogą stanowić dla Was idealne tło do niezapomnianych pamiątek w postaci zdjęć czy filmu.

Wesele w Sylwestra – wady:

obecność gości – decydując się na organizację wesela w Sylwestra musisz pamiętać, że część gości może chcieć w tym czasie zrealizować inne plany na przykład zabawę sylwestrową w gronie swoich znajomych. Sporo osób w okresie świąteczno – noworocznym bierze urlopy i planują wyjazdy. Musisz brać poprawkę na to, że części osób taka data nie będzie odpowiadała.
to wesele czy Sylwester? – pomimo niewątpliwych zalet organizacji wesela w Sylwestra musicie przemyśleć, czy to wydarzenie nie przyćmi waszej uroczystości? Oczywiście wszyscy goście powinni pamiętać jaki jest główny powód, dla którego się zebrali jednak Sylwester to także nie lada okazja. Fajerwerki o północy mogą przesunąć w czasie na przykład oczepiny. Przemyślcie czy na pewno chcecie na swoim ślubie świętować także Nowy Rok.
sala – mimo, iż to nie sezon ślubny to w okresie sylwestrowym możecie spotkać spore problemy ze znalezieniem sali na Wasze wesele. Większość właścicieli organizuje w końcu w tym czasie Sylwestra.. Ceny również mogą być wyższe niż przy wyborze innej daty.

Ni to wady ni zalety

rocznice – no właśnie, musicie wziąć pod uwagę, że rocznica Waszego ślubu już zawsze będzie wypadała w Nowy Rok. Niektórzy chcą mieć za jednym zamachem kilka uroczystości z głowy – dla tych osób to strzał w dziesiątkę. Nie oszukujmy się ale taka data ślubu uratuje także niejednego zapominalskiego, bo w końcu czy da się przegapić rocznicę ślubu, która wypada w Sylwestra? Niektórzy jednak woleliby obchodzić hucznego Sylwestra a rocznicę ślubu w bardziej intymnych warunkach. Tylko od Was zależy czy takie rozwiązanie Wam odpowiada czy jednak wolelibyście rozdzielić te dwa święta.