Jak w nietypowy sposób podziękować rodzicom na weselu?

Na każdym tradycyjnym weselu przychodzi moment, kiedy para młoda decyduje się na uroczyste podziękowania dla rodziców. To wyjątkowo wzruszające chwile, kiedy młodzi mają okazję, aby przy wielu świadkach odwdzięczyć się swoim mamom i tatom za wsparcie, bezwarunkową miłość, pomoc w trudnych chwilach i szczęśliwe dzieciństwo. Najczęściej świeżo upieczeni małżonkowie robią to oficjalnie, korzystając z mikrofonów, a seniorzy otrzymują eleganckie kosze z podarunkami. W wielu przypadkach w tle włącza się wówczas utwór pod tytułem “Mam cudownych rodziców” Urszuli Sipińskiej, który wyjątkowo pasuje do tych okoliczności. Istnieją również inne sposoby, aby nieco przełamać tę tradycję.

Podziękowania dla rodziców nietypowe

Oczywiście, rodzice będą wzruszeni każdą formą docenienia ich starań, abyśmy wyrośli na przyzwoitych i szczęśliwych ludzi. Dla wielu z nich słowa podziękowania stanowią zwieńczenie długich starań, wyrzeczeń i poświęceń dla dobra własnych dzieci. Podziękowania dla rodziców nietypowe mają w sobie jednak nutkę innowacji, dzięki której całe wesele będzie ciekawsze i na długo zapamiętane. Świetnym pomysłem jest zaskoczenie rodziców prezentacją multimedialną albo filmem z ich wesela, zmontowanym z pięknymi ujęciami z Waszego dzieciństwa. Wspomnienia najpiękniejszych momentów, okraszone muzyką, która ma dla Was jakieś symboliczne znaczenie, wywoła z pewnością wielkie wzruszenie. Aby nie było zbyt nostalgicznie w prezentację można wpleść komiczne ujęcia przełamujące nieco podniosłą atmosferę. Zabawa gwarantowana!

Prezenty dla rodziców

Oprócz przemówienia lub filmu rodzice najczęściej dostają piękne kwiaty i kosze ze słodyczami i alkoholem, ale i w tej kwestii można ich zaskoczyć. Coraz częściej pary decydują się na to, aby rodzice w podziękowaniu otrzymali coś, co może stać się pamiątką na lata. Dobrym wyborem będzie grawerowana biżuteria albo elegancki alkohol z etykietami przedstawiającymi uroczyste podziękowania. Do spersonalizowanych prezentów, które świetnie się tutaj sprawdzą, należą również zestawy eleganckich filiżanek czy karafki z laserowym nadrukiem. Jeśli budżet na to pozwala można również zafundować rodzicom prezent, który zapamiętają na długo, a mianowicie małą wycieczkę dla dwojga. To świetny pomysł dla tych, którzy zawsze twierdzą, że mają już wszystko i nie lubią drobiazgów, które “zbierają kurz”. Moc wspomnień z miłego wypadu do ośrodka Spa&Wellness albo na weekend w uroczym mieście z pewnością sprawi im mnóstwo radości.