Jak zarezerwować salę na wesele?

Rezerwacja sali na wesele to pierwsza rzecz, jaką powinniśmy się zająć, kiedy już ustalimy termin ślubu. W sezonie weselnym, a więc między czerwcem a wrześniem, sale ślubne bardzo często rezerwowane są z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli nie zrobimy tego samego natychmiast, istnieje duża szansa, że nie tylko w terminie nie załatwimy wymarzonej sali, ale, że w ogóle nie znajdziemy już żadnej wolnej. Pierwsze przygotowania do wesela zazwyczaj zaczynają się mniej więcej półtora roku przed uroczystością, a więc mamy sporo czasu, aby po załatwieniu spraw najpilniejszych, zająć się tymi mniej istotnymi.

Rezerwacja sali na wesele

Rezerwacja sali na wesele to kwestia, która powinna uwzględniać kilka czynników. Przede wszystkim ważna jest jej lokalizacja. Jeśli ślub odbywa się w konkretnym kościele lub urzędzie, warto zadbać o to, aby sama nie znajdowała się zbyt daleko. Nawet jeśli decydujemy się na wynajem autokarów dla gości, długa podróż w typowym dla wesel okresie letnim, nie jest zbyt dobrym pomysłem. Następnie rozglądamy się za salą, która będzie odpowiednia pod względem ilości zaproszonych gości, a dopiero na koniec oceniamy walory estetyczne. Warto też pamiętać, że każdą salę można nieco zmienić, zamówić kwiaty i konkretną zastawę. Jeśli udało nam się znaleźć salę, która spełnia wszelkie oczekiwania, ale nie podobają nam się detale wystroju, nie powinno to stanowić kłopotu. To lokalizacja i wielkość sali powinny być wybrane najdokładniej, aby zabawa w dużym gronie była w pełni komfortowa.

Jak wygląda rezerwacja sali na wesele?

Zazwyczaj wybór sali wiąże się z wizytą w danym miejscu, podpisaniem wstępnej umowy i wpłaceniem zaliczki. Większość menadżerów tego typu miejsc zastrzega sobie prawo do zatrzymania zaliczki w przypadku, gdyby wesele miało się nie odbyć. Jest to standardowa asekuracja i zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego. Gdyby wesele zostało odwołane, a narzeczeni postaraliby się o załatwienie innej parze wesela w tym miejscu i w tym samym terminie, wówczas mogą liczyć na zwrot kosztów. Podczas pierwszego spotkania omawiane są również dodatkowe opcje dla przyszłej pary młodej. Można na przykład zamówić na salę zewnętrzne firmy oferujące przygotowywanie efektownych drinków, animatorkę dla dzieci albo zestaw fotobudek do zabawnych zdjęć. Tego typu sale to również świetne miejsca, w których można przeprowadzić rekonesans wśród zespołów i DJ’ów. Ich wizytówki, cenniki i pochlebne opinie pracowników sal weselnych mogą nam pomóc w wyborze.