Plan dnia ślubu – wszystko co musisz wiedzieć

Przygotowania do ślubu pochłaniają niezwykle dużo czasu, energii a nierzadko również i nerwów. Czasami pary młode przygotowujące się do ślubu zapominają o najważniejszym – o przygotowaniu planu dnia ślubu! Jeśli chcesz oszczędzić sobie wiele zbędnego stresu przygotuj zawczasu plan na ten szczególny dzień.

Plan dnia ślubu – co uwzględnić podczas planowania?

Plan dnia ślubu jak każdy dobry plan musi być przejrzysty, zrozumiały i przede wszystkim wykonalny. Żeby ułożyć w ten sposób plan dnia na swój wyjątkowy dzień weź pod uwagę następujące czynniki:
-czas – czas jest bardzo ważnym elementem podczas planowania dnia ślubu. Musisz przeznaczyć na każdą czynność odpowiednią ilość czasu tak, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały i współgrały ze sobą.
-czynniki atmosferyczne – ślub to tylko jeden dzień, tak naprawdę wszystko ma znaczenie podczas planowania jak ma on przebiegać, jeżeli chcesz żeby weselni goście składali życzenia przed kościołem powinnaś uwzględnić warunki atmosferyczne. Twój plan musi być przewidujący i elastyczny dobrze zaplanować sobie „wyjście awaryjne”. W razie burzy albo ogromnego upału powinnaś mieć plan B – życzenia na sali.
-ludzie – jeśli twój plan ma zostać zrealizowany nie wystarczy, że go ułożysz. Musisz wtajemniczyć osoby trzecie, które pomogą Ci wszystko zorganizować a także dogadać się z kamerzystami i fotografami, DJ czy orkiestrą jeśli takie usługi zamówiliście.

Plan dnia ślubu krok po kroku

Po pierwsze wszystko co możesz zrobić wcześniej – zrób. Na dzień ślubu planuj jak najmniej rzeczy – i tak wrażeń będzie aż nadto!
– Czas i miejsce przygotowań pary młodej – fryzjer, kosmetyczka, ubieranie się. Na wszystko należy przeznaczyć odpowiednią ilość czasu. Ważne jest czy para młoda przygotowuje się oddzielnie czy razem. Fotograf i kamerzysta będą chcieli uwiecznić te przygotowania. Jeśli mieszkacie w innych miejscowościach trzeba wziąć pod uwagę czas dojazdu.
– Błogosławieństwo i wyjście z domu – błogosławieństwo nie zajmuje wiele czasu jednak jeśli na wyjazd pojawi się wielu gości być może nie z każdym uda się zrobić zdjęcie w domu. Ustal ostateczną godzinę wyjazdy do kościoła tak żebyście zdążyli być około 15 – 20 minut przed mszą. Ten czas będzie Wam potrzebny na załatwienie spraw w zakrystii oraz ustawienie się w wejściu.
– Msza – trwa zwykle około 40 minut do godziny. Możecie ustalić to z księdzem.
– Życzenia – w zależności od ilości osób na weselu należy przeznaczyć odpowiednią ilość czasu.
– Przyjazd na salę – ważne żeby obsługa wiedziała, o której się pojawicie. Powinno odbyć się tradycyjne wejście i powitanie pary młodej.
-Zabawa weselna – większość rzeczy należy tu ustalać z obsługą sali i DJ bądź orkiestrą. Czas pierwszego tańca, oczepin czy wyjazdu tortu i innych przygotowanych atrakcji.