Jakie zioła wspomagają cerę przy terapii antytrądzikowej?

Trądzik to choroba skóry, która zazwyczaj dotyka nastolatków. Często okazuje się jednak, że jest to również problem osób dorosłych. Czy istnieją jakieś naturalne sposoby na walkę z nim? jakie zioła wspomagają cerę przy terapii antytrądzikowej?

Zioła o działaniu ściągającym

W walce z trądzikiem warto zastosować zioła takie jak: korzeń mniszka lekarskiego, korzeń łopianu, natka pietruszki, nawłoć, bazylia, bratek polny, czarny bez i zielona herbata. Wszystkie te rośliny mają działanie ściągające i oczyszczają naszą skórę w delikatny sposób.
Korzeń mniszka lekarskiego ma bardzo dużo witaminy C oraz witaminy A. Ma też wiele soli mineralnych. Odtruwa on nasz organizm, wzmacnia go i uszczelnia naczynia krwionośne. Poleca się używać go w wielu różnych chorobach skórnych, w tym w walce z trądzikiem.
Korzeń łopianu ma działanie moczopędne i przeciwzapalne. działa też przeciwbakteryjnie i oczyszcza nasz organizm z wszelkich toksyn. Bardzo często używa się go w leczeniu trądziku, ale też łuszczycy, czy zaburzeń metabolizmu.
Warto też zastosować bratki polne mają działanie oczyszczające i moczopędne. One również oczyszczają nasz organizm z toksyn i poprawiają nasz metabolizm oraz krążenie. Warto jednak pamiętać, że mogą one zmniejszyć krzepliwość naszej krwi.

Zioła łagodzące podrażnienia

Skóra trądzikowa jest bardzo często podrażniona, a więc warto zastosować zioła o działaniu łagodzącym. Świetnie sprawdzi się tutaj nagietek, lipa i aloes.
Nagietek ma świetne właściwości przeciwzapalne i wspomaga walkę z trądzikiem. Świetnie nawilża on naszą skórę, zmiękcza ją i sprawia że jest przyjemniejsza w dotyku. Oprócz tego, ma też działanie antyoksydacyjne chroni naszą skórę.
Oprócz nagietka, warto używać też kwiatów lipy które świetnie łagodzą podrażnienia na naszej skórze. Sprawiają one, że nasza skóra staje się bardziej elastyczna i pomagają one w walce z łojotokiem. Lipa pomaga nam zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz, gdyż możemy płukać nią twarz, a także robić sobie smaczne napary.