Stół dla dzieci na weselu – dobry pomysł czy niewypał?

Dzieci na weselu nie muszą stanowić wyzwania!

Pojawiające się przy planowaniu ślubu obawy o dziecięce szaleństwa na uroczystości to coś normalnego i masz do tego prawo. Z drugiej strony, są też kroki, które możesz poczynić by ułatwić sprawę sobie, mającym dzieci gościom a także samym najmłodszym weselnikom!

Oczywistym jest, że organizowanie wesela to wymagająca kwestia i potrzebne jest poświęcenie czasu na rozważanie kwestii rozmaitej natury. Decyzja o tym, czy zapraszać gości z dziećmi czy bez nich, to dylemat potrafiący zająć decydentom dużo czasu, a niekiedy poróżnić ich. Pamiętaj, że co by nie powiedzieli goście, to Twoje wesele i masz prawo podejmować odpowiadające Ci decyzje. Zaproszenie gości z dziećmi może być świetnym pomysłem tak samo, jak najgorszą możliwą decyzją.

Masz pewnie świadomość z tego, że zaproszenie najmłodszych gości weselnych jest zazwyczaj związane z różnego rodzaju komplikacjami, na szczęście wszystko jest możliwe za sprawą odpowiedniej organizacji. Wszystko co potrzeba, to chwila zastanowienia nad ślubną logistyką oraz godzinami, w których maluchy będą miały potencjalnie zorganizowany czas.

Stół dla dzieci na weselu – konieczność czy fanaberia?

Zanim przystąpisz do rozsyłania zaproszeń, przeanalizuj, ile dzieci jest w obu rodzinach. Część maluchów będzie pewnie w wieku mało odpowiednim do tego typu wydarzeń, dlatego ich raczej nie musisz brać pod uwagę. Najistotniejsze jest to, czy charakter imprezy pozwoli na uczestnictwo dzieci. Pamiętaj, że ich obecność na Sali to konieczność odpowiedniego zorganizowania im czasu tak, by nie przechadzały się znudzone po sali weselnej, ponieważ mogą przeszkadzać w zabawie dorosłym, a także narażać się na przykry wypadek wynikający z nieuwagi.

Jednym z lepszych pomysłów na jakie można się zdecydować, jest postawienie na weselu osobnego stolika, który będzie przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. Stół dla dzieci na weselu odciąży dorosłych, a pociechy będą mogły lepiej bawić się w towarzystwie innych dzieci. Poza tym, pamiętaj, że dorosłe tematy sa dla dzieci nudne, po pewnym czasie słuchania w koło niezrozumiałej paplaniny, mogą one stać się marudne – najlepiej będą bawiły się we własnym gronie. Wydzielony dla dzieci stolik powinien wyróżniać się od innych, można pomyśleć odpowiednie przystrojenie go tak, by był atrakcyjny i interesujący dla głównych zainteresowanych.

Nie daj się zwariować

Pamiętaj, że jako para młoda, to Wy macie najwięcej do powiedzenia w temacie tego, kto na przyjęciu powinien się pojawić, a kto nie jest mile widziany. Nie macie obowiązku tłumaczenia się przed nikim, ponieważ to Wasza uroczystość i to właśnie Wy jesteście w tym dniu najważniejsi. Jeśli potencjalni goście będą bardzo chcieli, to poradzą sobie jakoś nawet wówczas, gdy nie będziecie życzyć sobie obecności dzieci na swoim weselu.