Od czego zacząć ślub?

Ślub od czego zacząć?

Od zaręczyn! Może wydawać się to głupią odpowiedzią, ale prawda jest taka, że ślub i wesele są dopiero następstwem zaręczyn.

Jeśli chcesz, by Twoja przyszła żona oniemiała z zachwytu, postaraj się trochę, wykaż się kreatywnością pytając ją o rękę. Oczywiście, nikt nie nakłania Cię do wystrzelenia się z armaty trzymając w rękach romantyczny transparent, podobnie, nie musisz skakać o tyczce nad basenem pełnym krokodyli z pierścionkiem w zębach – po pierwsze, grozi to zadławieniem, po drugie – prawdopodobnie kiepsko skaczesz o tyczce, próba skoku byłaby nie udana, a ślub w ogóle by się nie odbył.

Nie ma jednej uniwersalnej formuły czy formy zaręczyn, która sprawdzi się u każdego tak samo – jest to wszystko uwarunkowane gustem, różnymi sytuacjami, które przyszli narzeczeni przeszli ze sobą. Części składowych jest wiele i można by wymieniać je bez końca, jest jednak pewna podstawa.

Podstawą tą jest mówienie prosto z serca, mówienie dokładnie tego, co się czuje. Nie musisz silić się na długie wiersze wychwalające Twą wybrankę, szczere wyznanie – choćby najmniej poetyckie na świecie – na pewno zostanie w jej pamięci i sercu na zawsze.

Planowanie i przygotowania

Gdy już usłyszymy to kluczowe „tak”, pora przystąpić do planowania ceremonii. Tak zwany spontan jest średnim pomysłem na ślub od czego zacząć i dużo lepiej wyjdzie dla naszego zdrowia psychicznego, a także portfela, jeśli wszystko zostanie zaplanowane.

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której myśli większość przyszłych małżonków, jest rozmiar wesela i liczba gości. Oczywiście, kwestia ta jest uzależniona od zasobności naszych portfeli, a także hojności „współinwestorów” (często zdarza się tak, że partycypować w kosztach całego wydarzenia chcą również rodzice obu stron). Gdy uda nam się ustalić jakimi środkami dysponujemy, możemy przejść do wybierania gości.

Każdy chciałby, by jego ślub i wesele były niepowtarzalne i wyjątkowe, a także by goście dobrze się na nim bawili, jednakże dobór gości bywa ciężki – zwłaszcza w sytuacji, gdy budżet jest ograniczony, warto jest zastanowić się, czy koleżanka z klasy z podstawówki lub kolega z przedszkola na pewno jeszcze o nas pamiętają i czy w ogóle zechcą być naszymi gośćmi.

Wedding planner – zbawienie dla ludzi, którzy nie są za dobrzy w organizowaniu wydarzeń

Jeśli masz problemy z organizacją, nie zarządzasz umiejętnie czasem a chcesz, by Twój ślub i wesele odbyły się bez zakłóceń i wpadek, dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie wedding plannera – jest to osoba, która sporządzi cały harmonogram ślubu, dopilnuje dekoracji, kwiatów i innych związanych z tym rzeczy.