Pomysły na ciekawe filmy ślubne

Dawno już minęły czasy, kiedy na wesele wynajmowany był tylko fotograf. Dziś absolutnym standardem jest wynajmowanie fotografów i kamerzystów, a często również operatorów dronów. Dzięki filmom możliwe jest złapanie nie tylko pięknych obrazów, ale również dźwięków, dynamicznej zabawy czy wzruszających przemów. Wszystko to w postprodukcji i montażu można przerobić na filmy ślubne o najróżniejszych cechach. W zależności od upodobań pary młodej, ich poczucia humoru albo skłonności do patosu – zmontowany film może odzwierciedlać ich uczucia i przedstawić najważniejszy dzień w ich życiu najpiękniej, jak się da.

Pomysł na film ślubny

Niezależnie od aktualnych trendów w świecie wesel i ślubów, pomysł na film ślubny powinien być spersonalizowany i odpowiadać indywidualnym wymaganiom pary młodej. Sposób montowania poszczególnych ujęć, tempo w jakim po sobie następują i konkretna muzyka w tle mogą diametralnie zmienić sposób odbioru filmu. Zdecydowana większość par decyduje się na subtelne, patetyczne filmy, w których piękna piosenka miłosna stanowi tło dla romantycznych ujęć. Teledysk taki powinien zawierać wszystkie kluczowe momenty ślubu i wesela, a więc elementy ceremonii w kościele, wyjście z kościoła, powitanie na sali weselnej i zamiatanie potłuczonych kieliszków, a następnie pierwszy taniec, podanie tortu, oczepiny i podziękowania dla rodziców. Zwolnione ujęcia nadają filmowi liryczny ton, a zbliżenia na szczegóły, takie jak obrączki czy kwiaty, potęgują to wrażenie. Ważne jest, aby muzyka była wyciszona w momentach, kiedy padają słowa przysięgi albo podziękowania dla rodziców.

Nietypowy teledysk ślubny

Są jednak pary, które mają tak ogniste temperamenty, duże poczucie humoru i dystans do samych siebie, że decydują się na klipy odzwierciedlające te wszystkie cechy. Profesjonalny kamerzysta bez problemu upoluje mnóstwo zabawnych momentów, które można wpleść w ślubny film i zmontować je tak, aby nabrały nowego znaczenia. Zabawa poszczególnymi ujęciami, puszczanie fragmentów wstecz i pasująca do całości, skoczna muzyka mogą sprawić, że finalnie otrzymamy małe arcydziełko, które rozbawi wszystkich. Ujęcia z drona mają sens, jeśli wesele odbywa się na sali z dużą przestrzenią wokół. Wówczas można zgromadzić wszystkich gości w przestronnym ogrodzie i nakręcić ich z góry, co daje bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza jeśli akurat zespół gra “Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego. Pomysłów na ciekawe filmy ze ślubu jest mnóstwo, a jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia pary młodej.