Przemowa na podziękowania dla rodziców – kilka ważnych kwestii

Rodzice to najważniejsi goście na ślubie oraz przyjęciu weselnym. Ten dzień to wielkie wydarzenie, które jest pewnym symbolem. W dniu ślubu i wesela panna młoda wraz z panem młodym zaczyna tworzyć nową rodzinę. Jest to piękne, ale często również trudne i bardzo wzruszające. W tym dniu warto pamiętać o podziękowaniach dla rodziców. Jak je napisać? O czym pamiętać? Kilka wskazówek znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu. Zapraszamy do lektury.

Przemowa na podziękowania dla rodziców

Moment w którym młodzi dziękują swoim rodzicom, to zazwyczaj trudna i wzruszająca chwila. Warto przygotować się do tego wcześniej, aby ograniczyć poziom stresu. Przemowa na podziękowania dla rodziców powinna płynąć prosto z serca. Oto kilka prostych wskazówek:

  1. Krótka czy długa? – o tym trzeba zdecydować w pierwszej kolejności. Dużo zależy od wrażliwości. Jeśli wystarczy Ci niewiele, aby ronić łzy wzruszenia, być może lepszym rozwiązaniem będą krótkie, ale prawdziwe podziękowania. Jeśli natomiast masz dużo do powiedzenia swoim rodzicom i nie stresuje Cię przemowa a wzruszasz się trudno, długie przemówienie będzie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, aby pod uwagę wziąć nie tylko swoje uczucia, ale także wrażliwość rodziców. Nie chcesz chyba patrzeć przez kilka minut na płaczącą ze wzruszenia mamę lub tatę?
  2. Gotowa a może własna? – każda para młoda stoi przed ważną decyzją, dotyczącą tego, czy napisać własną przemowę czy lepiej skorzystać z gotowego wzoru. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli wybierzesz gotowe przemówienia, pamiętaj, że wiele ciekawych propozycji znajdziesz na blogach tematycznych.
    Jeśli pragniesz napisać przemówienie bez pomocy gotowych szablonów, w kolejnych akapitach znajdziesz kilka słów na ten temat.

Napisz własne przemówienie

Chociaż może wydawać Ci się, że nie potrafisz napisać pięknego przemówienia, pamiętaj, że Twoi rodzice i zaproszeni goście to osoby bliskie. Na pewno nikt nie będzie oczekiwał słów rodem z najpiękniejszych poematów najbardziej docenianych artystów. Tak naprawdę już samo słowo „dziękuję” ma bardzo wielką moc i wartość dla rodziców. Jeśli decydujesz się na samodzielne napisanie przemowy, nie stresuj się i postaraj podejść do tego na spokojnie.
Na pewno jest wiele słów, które chciałbyś wypowiedzieć do swoich rodziców. Jeśli wychowywałeś się w kochającej rodzinie, na pewno masz dużo powodów do podziękowań. Usiądź i zastanów się na spokojnie, a odkryjesz, że napisanie przemowy nie jest trudne. Rodzice na pewno byli przy Tobie w pięknych, ale i trudnych momentach. Na pewno akceptują Cie takim, jakim jesteś i zawsze Cię wspierają. Właśnie za to, między innymi, warto podziękować.