Kiedy wybrać bukiet ślubny z konwalii ?

Ślub dla każdej pary młodej jest niezwykłym i doniosłym wydarzeniem. Wiąże się jednak również z licznymi przygotowaniami i załatwianiem wielu spraw. Warto dopiąć wszystko na ostatni guzik, by nic nie popsuło Wam wyjątkowych chwil. Jedną z rzeczy do przemyślenia jest między innymi wybór odpowiedniego bukietu ślubnego.

Bukiet ślubny z konwalii

Konwalia to niezwykle wdzięczny i subtelny kwiatek a dzięki swojej śnieżnobiałej barwie zajmuje czołowe miejsce w rankingu kwiatów kandydujących do bukietów ślubnych. Delikatny wygląd i drobne kwiatuszki pozwalają na masę przeróżnych kombinacji, nie musisz decydować się na bukiet z samych konwalii (chociaż taki również prezentuje się świetnie) równie dobrze możesz połączyć inne rodzaje traw czy kwiatów nadając wiązance inny charakter.
Z jakimi kwiatami łączyć konwalie?
Konwalie są na tyle elastyczne, że dopasują się właściwie do każdego bukietu. Przede wszystkim zastanów się czy chcesz, żeby twój bukiet był zwarty i ścisły czy wolisz raczej postawić na kaskadową, luźniejszą wiązankę. Konwalia będzie się lepiej prezentowała przy wyborze drugiej opcji. Do wiązanki z konwalii możesz według uznania dobrać jedynie trochę zielonych liści albo wręcz przeciwnie zdecydować się na mieszankę na przykład z białymi różami, liliami lub piwoniami. Rozwiązań jest naprawdę wiele!
Kiedy zdecydować się na bukiet ślubny z konwalii?
Szczyt kwitnienia konwalii przypada na maj dlatego jedynie wychodząc za mąż pod koniec kwietnia, w maju albo na początku czerwca panie mają okazję wykorzystać je w swoich ślubnych wiązankach.

Jak dobrać odpowiednie rośliny do bukietu z konwalii?

Żeby Twój konwaliowy bukiet prezentował się idealnie musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.
Styl sukni
Styl sukni jest bardzo ważny przy wyborze odpowiedniego bukietu ślubnego. Jeśli postawiłaś na bardzo strojną i ozdobną suknię „księżniczkę” to bukiet z samych konwalii może okazać się zbyt skromny. Warto wtedy pomyśleć o połączeniu ich z bardziej okazałymi, większymi kwiatami.
Jeśli decydujesz się na skromną suknię bukiet z samych konwalii lub z dodatkiem traw czy liści sprawdzi się idealnie przy Twojej stylizacji.
Rodzaj bukietu
Konwalie są delikatne i drobne dlatego dużo lepiej będą prezentowały się w „luźnych” konstrukcjach kwiatowych.
Kolor przewodni
Jeżeli na swoim ślubie i weselu zaplanowałaś jakiś kolor przewodni inny niż biel to warto pomyśleć o połączeniu konwalii z kwiatami właśnie w takim kolorze. Sprawi to, że wszystkie szczegóły będą ze sobą współgrały i stanowiły jedną wspaniałą całość.