Jesienny bukiet ślubny

Bukiet ślubny to jeden z istotniejszych atrybutów Panny Młodej podczas ceremonii zaślubin jak i całego wesela. Dobrze dobrany oraz skomponowany bukiet powinien dopełniać kreację Panny Młodej. Coraz częściej Pary Młode dobierają również motyw kwiatowy jako przewodni motyw dekoracyjny, używając tych samych kwiatów do dekoracji Sali weselnej, kościoła oraz w bukiecie ślubnym. Bukiet ślubny jesienny to w tym wypadku mnogość możliwości kompozycyjnych i kolorystycznych.

Bukiet ślubny jesienny – słoneczniki

Wykorzystanie słoneczników w jesiennym bukiecie ślubnym to niemal klasyka gatunku. Słoneczniki jako mocny akcent kolorystyczny i kwiaty końca lata stanowią chętnie wybierany element bukietów.

Jaskrawa żółć słoneczników pięknie podkreśla barwy innych jesiennych kwiatów takich jak pomarańczowe chryzantemy, a uroku dodaje im kompozycja z brązowych liści. Jeżeli jednak lubimy prostote, to słoneczniki sprawdzą się również w wersji bez jakichkolwiek ozdób czy towarzystwa innych kwiatów.

Słoneczniki świetnie sprawdzą się jako dopełnienie wystroju sali w rustykalnym stylu.

Bukiet ślubny jesienny – lawenda

Podczas ceremonii zaślubin dominującym, a na pewno najważniejszym tego dnia kolorem, jest biel. Z bielą świetnie współgra fiolet wrzosów, lawendy, cynii czy astr.

W tym wypadku podobnie jak ma to miejsce ze słonecznikami, kwiaty lawendy świetnie współgrają w kompozycjach, ale równie pięknie będą wyglądać same. Krótko mówiąc, lawenda jest idealnym kwiatem dla tych, którzy pragną zachować minimalistyczny nastrój uroczystości.

Styl rustykalny, czyli suszone rośliny

Bukiet ślubny jesienny dla tych, którym marzy się ślub w stylu rustykalnym, może być skomponowany wyłącznie z suszonych roślin. Takie przygotowanie bukietu jest nieco bardziej wymagające dla kwiaciarki, tak aby mimo zastosowanego surowca, bukiet sprawiał wrażenie mieniącego się życiem.

Bukiet rustykalny z suszonych kwiatów to pozycja dla odważnych Panien Młodych, która zyskuje ostatnimi czasy na popularności.

Dodatkowym atutem bukietu skomponowanego z suszonych roślin jest fakt, że nie wymaga on nawadniania, tym samym może zostać użyty z powodzeniem na sesji narzeczeńskiej przed ślubem, jak i na sesji małżeńskiej po ślubie.

Wykorzystaj porę roku w pełni

Dobrym pomysłem podczas przygotowania bukietu ślubnego jesienią jest wykorzystanie wszystkich materiałów, które dostępne są wyłącznie tą porą roku.

Można, a nawet powinno się, sięgnąć po takie dodatki jak czerwone jabłuszka, owoce jarzębiny, kłosy zbóż. Wszystko, co kojarzy się z jakże kolorową, polską jesienią.