Piosenka na wesele dla rodziców, która już zawsze będzie im się kojarzyła z tym dniem

Piosenka na wesele dla rodziców, która ich uszczęśliwi

Taka już jest tradycja, że piosenka na wesele dla rodziców musi się pojawić. Moment, w którym rodzice mogą posłuchać podziękowań ze strony pary młodej na pewno zapadnie im w pamięć. To wzruszająca chwila, na którą na pewno czekają. Wobec tego warto wybrać muzykę, która niekoniecznie jest popularna i nadaje się na wesele, a taka, która kojarzy się z nimi, czy też po prostu wiadomo, że im się podoba. Odpowiednia oprawa muzyczna nada klimatu tej chwili, a jest w czym wybierać, więc na pewno znajdzie się coś wartościowego.

To którą wybrać?

Propozycji jest wiele – od tych polskich po zagraniczne utwory. Znana wielu, piosenka “Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej z pewnością chwyci za niejedno serce, ale i np. utwór od Celine Dion „Because you loved me” także wzruszy do cna. „Que sera sera” od Doris Day przywodzi na myśl barwne lata 60, a jej tekst krąży wokół dzieciństwa, pierwszej miłości i osiąganej dorosłości. Piękna, wzruszająca piosenka, która na pewno spodoba się większości rodziców. Wybierając piosenkę należy uwzględnić to, czy ma ona być po polsku, czy może być w innym języku, o ile rodzice go znają. Nie musi zawierać tekstu, który rozwali każdego po kolei na łopatki, a nawet lepiej żeby to nie była zbytnio poruszająca piosenka, jako że na takich wydarzeniach już i tak wystarczająco każdy się wzrusza. A przecież chodzi o to, aby było miło, a nie smutno. Mała refleksja nad utworem wskazana, ale zbytnie wczuwanie się już może być trochę rozbijające.

Dlaczego akurat piosenka?

Muzyczne podziękowanie to świetny prezent dla rodziców i docenienie ich wsparcia oraz miłości. Ważne jednak, aby była dopasowana do rodziców, a więc warto zastanowić się, czy jako rodzina posiadaliśmy jakiś ulubiony utwór, niekoniecznie w weselnym klimacie. Grunt to sprawić, aby rodzice czuli się zauważeni, a wybrane rytmy wprawią w jeszcze lepsze samopoczucie.
Nie chodzi oczywiście o to, aby rodzice otrzymali w prezencie koncert. Rzecz jasna, super by było gdyby para młoda zdecydowała się zaśpiewać swoim rodzicom. Jednakże nie każdy ma zdolności muzyczne, czy chęci, aby to zrobić. W takiej sytuacji można postawić na dobrej jakości nagranie, które zostanie puszczone w momencie, gdy para młoda będzie wręczała im prezenty, a przy takiej oprawie muzycznej moment ten zostanie jeszcze lepiej zapamiętany. Jeszcze lepiej jakby melodia ta została zagrana przez zespół, bo nic nie brzmi tak dobrze, jak utwór grany na żywo.