Wpisy do księgi gości na weselu – oryginalne lepsze niż gotowce

Coraz popularniejsze staje się udostępnianie gościom podczas wesela księgi gości, do której mogą wpisać się i podzielić z Parą Młodą swoimi przemyśleniami, czy uwiecznić na papierze swoje dobre życzenia. Dodając swoje wpisy do księgi gości na weselu, warto nie korzystać przy tym z gotowych wzorów, które odnajdziemy w Internecie.

Wpisy do księgi gości na weselu – warto by były szczere

Wpisując się do księgi gości na weselu warto, aby umieszczane w niej życzenia czy przemyślenia były jak najbardziej szczere.
Dobrze jednak, aby nie raniły one niczyich uczuć, warto więc napisać kilka dobrych słów, które sami chcielibyśmy usłyszeć od ważnych dla nas gości, gdybyśmy świętowali nasz wielki dzień.
Dobrze jest podczas wpisywania się nie korzystać z gotowych szablonów, które można znaleźć w Internecie.
Unikniemy tym samym, chociażby powtarzania tej samej treści przez różnych gości weselnych, co wcale nie doda naszemu wpisowi uroku. Oczywiście, jeżeli chcemy podzielić się z Parą Młodą jakąś maksymą lub cytatem, posłużenie się Internetem do tego, aby upewnić się, czy wpisywane przez nas słowa zapiszemy w faktycznym oryginalnym ich brzmieniu, jest w pełni dozwolone.

Co powinny zawierać wpisy do księgi gości na weselu

Wpisy do księgi gości na weselu mogą zawierać najrozmaitsze rzeczy.
Warto, aby we wpisie pojawiły się życzenia. Możemy również podzielić się z Parą Młodą jakimiś własnymi przemyśleniami tudzież cytatem, który pasuje do okoliczności.
We wpisie możemy również podziękować za zaproszenie.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpis był np. okraszony gustownym żartem lub ogólnie napisany w żartobliwym tonie. Całkowicie w porządku jest również, jeżeli czujemy się na siłach, ozdobienie wpisu jakimś rysunkiem.
Pamiętajmy jednak aby żarty nie były obraźliwe i na przykład nie tyczyły się bezpośrednio żadnego z weselników, a tym bardziej Młodej Pary, tak aby nie musieli oni wstydzić się za swoich gości, wspominając wesele po latach.
Dobrze jest również podpisać się, tak aby Młoda Para wiedziała kto, jest autorem danego wpisu, chociaż jeżeli chcemy pozostać anonimowi, również nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz wpis właśnie taki był.
Pamiętajmy jednak aby uczynić nasz wpis prawdziwie naszym. Napisanie kilku słów od siebie będzie miało dla Młodej Pary dużo większą wartość niż kolejny wpis zawierający żywcem skopiowany tekst z Internetu.
Oczywiście możemy sugerować się i wspomagać treściami znalezionymi w Internecie tudzież specjalnych książkach z życzeniami na różne okazje. Zawsze jednak starajmy się dodać coś od siebie!