Upominek dla nowożeńców – jak „trafić w 10”?

W najbliższym czasie będziesz gościem na weselu i stanąłeś przed problemem jaki upominek wybrać dla nowożeńców? Przeczytaj kilka prostych wskazówek i dowiedz się co najlepiej podarować parze młodej.

Upominek dla nowożeńców – jak wybrać?

Żeby wybrać najlepszy upominek dla pary młodej warto zwrócić uwagę na kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Twój podarunek na pewno nie wyląduje na dnie półki ale stanie się fajnym i miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dla ślubujących dnia.
-indywidualne upodobania – koniecznie weź pod uwagę to co nowożeńcy lubią i czym się pasjonują. Może są zapalonymi sportowcami, lubią zbierać grzyby, wspólnie uprawiają jakiś sport albo jeżdżą na motocyklach? Może uwielbiają gotować lub są zapalonymi kinomaniakami? Jeśli masz takie informacje o parze młodej koniecznie to wykorzystaj! Na pewno drobny upominek z personalizacją nawiązujący do ich wspólnych zainteresowań sprawi im dużo radości i do tego będzie praktyczny.
-relacja z parą młodą – przy wyborze upominku dla nowożeńców weź również pod uwagę jak bliska relacja Cię z nimi łączy. Czy jesteś krewnym, znajomym czy bliskim przyjacielem? Prezent może nawiązywać do waszych wspólnych przeżyć.
-pieniądze – musisz pamiętać, że większość nowożeńców oczekuje prezentów w postaci pieniędzy więc nie wydawaj majątku na upominek, raczej postaw na coś drobnego i praktycznego co będzie jedynie dodatkiem do prezentu. Czasy kupowania porcelanowej zastawy i żelazek dawno minęły!
-oczekiwania nowożeńców – przy wyborze podarunku zwróć uwagę na to co para młoda napisała na zaproszeniu. Bardzo często znajdują się tam przydatne wskazówki dla gości odnośnie prezentowych oczekiwań młodych. Niektórzy jasno zaznaczają, że nie chcę jakichkolwiek prezentów na rzecz gotówki. Wiele osób rezygnuje również z kwiatów wybierając alkohol lub czekoladki.

Przykładowe pomysły na upominek dla nowożeńców

– alkohol – nie musisz kupować wina, możesz wybrać coś bardziej wyszukanego a do tego dołączyć np. zawieszkę lub etykietę z wierszykiem czy kilkoma słowami życzeń. Na pewno będzie to nietypowy prezent,
-personalizacje – drobnostka z personalizacją na pewno spowoduje wiele radości i sprawi, że Twój upominek będzie wyróżniał się spośród innych prezentów,
-kubki – jeśli nie masz pomysłu na prezent a na personalizację jest już za późno możesz postawić na ciekawe kubki z napisami dedykowane dla nowożeńców.
-własnoręczne prezenty – jeśli potrafisz robić coś własnoręcznie np. szyjesz lub robisz własne świece czy mydełka parze młodej na pewno będzie niezwykle miło dostać upominek, w który włożyłeś własny czas i pracę.