Niebieski bukiet ślubny i praktyczne informacje na jego temat

W kontekście ślubu i wesela mamy szereg najróżniejszych zwyczajów. Jednym z nich jest ten, który głosi, że Panna Młoda w dniu swojego ślubu ma przy sobie mieć coś nowego, starego, pożyczonego, a także w kolorze niebieskim. My w tym tekście skupimy się na tym ostatnim elemencie, a dokładniej pod postacią bukietu ślubnego.

Czemu bukiet ma być w tym kolorze? Zapewne dlatego, że symbolizować skromność, miłość, wierność i niewinność. Niebieski bukiet ślubny jest też niezwykle elegancki i kojarzy się ze spokojem. Warto też nadmienić, że występowanie błękitnych kwiatów nie zawsze jest oczywiste, bo nie wszędzie występują one w takiej formie naturalnie. Jeśli już to najczęściej są to kwiaty letnie, co akurat stanowi zaletę, bo ten czas jest najlepszy na wesele i ślub.

Czym się kierować wybierając kwiaty na bukiet?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej niebieskie kwiaty, występują w naturze, ale mają charakter sezonowy. Stąd też niezwykle istotne jest to przy planowaniu wesela. W kontekście tworzenia bukietów w niebieskiej kolorystyce najczęściej stosuje się orchidee, zawilce, chryzantemy, irysy, zawilce czy też róże. Bardzo popularne jest też wybieranie odmian, które swoją kolorystyką kierują się nieco w odcienie fioletu. Jednak za sprawą przemyślanej kompozycji da wyciągnąć z nich optycznie wrażenie koloru niebieskiego. Można tu wskazać, chociażby na lawendę, kapustę ozdobną irysy i tym podobne.

Inne sposoby na bukiet w kolorze niebieskim

Jeśli nie udało nam się załapać na sezonowość poszczególnych odmian kwiatów i nie chcemy przepłacać za ich import z Holandii to mamy też tańszą alternatywę. Będąc w takiej sytuacji, można zdecydować się na kwiaty poddane farbowaniu. W końcu kto z nas widział niebieskie storczyki czy róże? Można białe kwiaty poddać jednak farbowaniu tak, aby uzyskać pożądaną barwę. W naszym przypadku chodzi o to, aby mieć później niebieski bukiet ślubny. Jednak w przypadku tego rodzaju kwiatów nie zawsze udaje się zyskać naturalny odcień, a do tego jest też ryzyko zafarbowania sukni ślubnej czy rąk. Nie jest to więc dla każdego.

Komu pasują niebieskie bukiety?

Błękitna kolorystyka bukietów sprawdzi się szczególnie w przypadku londynek. Jednak akcenty niebieskiego w bukietach świetnie komponują się z białą suknią ślubną. Zatem nie jest to bukiet zarezerwowany wyłącznie dla pań z blond włosami.

Bukiet ślubny w niebieskiej tonacji nie jest więc sprostaniem wymogom związanym ze zwyczajami tej uroczystości. Do tego stanowi wyjątkową ozdobę, która powinna przypaść do gustu niejednej Pannie Młodej.