Błogosławieństwo młodych teksty, które zapadną w pamięci

Błogosławieństw młodych, tudzież błogosławieństwo rodziców to jeden z piękniejszych i ważniejszych momentów ceremonii zaślubin. Jest to również bardzo wzruszający moment, który warto, aby na długo pozostał w pamięci zarówno Państwa Młodych jak i ich rodziców.
Warto, aby na błogosławieństwo młodych teksty przygotowane przez rodziców były wyjątkowe, ale miały mocno osobisty wydźwięk.

Przebieg ceremonii błogosławieństwa młodych

Tradycyjnie rodzice udzielają błogosławieństwa młodej parze przed ceremonią zaślubin w domu Panny Młodej.

Do przeprowadzenia błogosławieństwa będziemy potrzebować pasyjki, wody święconej oraz kropidła ustawionych na czystym białym obrusie.

Przed rozpoczęciem błogosławieństwa, Państwo Młodzi muszą poprosić swoich rodziców o błogosławieństwo i uklęknąć przed nimi.

Potem każdy z rodziców osobno, po kolei podchodzi do pary młodej, czyni na ich czołach znak krzyża, błogosławi parze młodej, a potem używając kropidła i wody święconej kropi wodą święconą Parę Młodą

Błogosławieństwo młodych teksty, czy istnieje obowiązkowa formułka?

Podczas błogosławieństwa nie musimy wypowiadać żadnej specjalnej formułki, ponieważ taka nie istnieje. Warto jednak, aby pamiętać o tym, żeby słowa, które wypowiadają rodzice miały faktycznie formę błogosławieństwa.

Jako że ten moment zaślubin jest wyjątkowo wzruszający, wart też, aby rodzice nie uczyli się na pamięć, formułek tylko sformułowali błogosławieństwo własnymi słowami.

Błogosławieństwo młodych teksty, które zapadną w pamięci na długo

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma.
Tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.

Córko, nigdy nie stawaj przeciw swojemu mężowi. Synu, pamiętaj, żeby szanować swoją żonę i być dla niej wsparciem. Małżeństwo to jedność. Bóg dał mężowi żonę, aby była dla niego wsparciem i pomocą. A mąż byłby nikim bez swojej żony. Kochani polecamy Was Jezusowi Chrystusowi, Panu Naszemu. Błogosławimy Wam, w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Kochane dzieci, budujcie swe życie na mocnym fundamencie, na wspólnej wzajemnej miłości, wierności Bogu i jego przykazaniom. Szanujcie się wzajemnie, bądźcie dla siebie wsparciem. Błogosławimy wam z serca w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Panie Boże, twórco wszelkiego piękna, pobłogosław sługi Twoje, Anię i Wojtka, którzy dzisiaj zawrą sakramentalny związek małżeński, aby żyli zawsze w Twojej łasce i okazywali Ci wdzięczność za powołanie ich do wspólnoty życia i miłości. O to Cię prosimy, przez Chrystusa, Pana naszego.