Gdzie powinny siedzieć dzieci na weselu?

Od czerwca do września trwa sezon na śluby, kiedy mnóstwo par staje w obliczu organizacji najważniejszego dnia w swoim życiu. Logistyka każe zajmować się wszystkim po kolei, a więc najpierw zająć się ustaleniem terminów i zaproszeniem gości, później kreacjami na ten dzień, a na koniec samym weselem. Wbrew pozorom wiele dylematów rodzi nie tylko kwestia podawanych dań, czy gatunków muzycznych, które uświetnią zabawę. Rozmieszczenie gości w sposób, który będzie odpowiadał każdemu, zdaje się niemal niemożliwe.

Kto i gdzie siedzi na weselu?

Pewne zasady mówią o tym, jak powinni być rozmieszczeni najbliżsi członkowie rodziny, aby nie popełnić faux pas. Zasad tych jednak nie powinno się traktować zbyt dosłownie i restrykcyjnie, zwłaszcza, że układ stołów czy stolików na różnych salach bywa różny i nie zawsze możliwe jest kurczowe trzymanie się etykiety. Utarło się, że tuż obok nowożeńców na weselu powinni siedzieć ich rodzice, a dalej świadkowie. Zazwyczaj są to najważniejsze osoby w życiu pary młody. Po nich przychodzi kolej na dziadków, jednak zdarza się, że gdzieś pomiędzy siedzą jeszcze osoby towarzyszące świadkom. Niektóre pary ryzykują i oddają wszystkim gościom wolną rękę w doborze odpowiedniego dla siebie miejsca, jednak w przypadku wielkich wesel sytuacja taka może doprowadzić do równie wielkiego zamieszania. A gdzie w ty wszystkim są dzieci?

Jak usadzić dzieci na weselu?

Im więcej zaproszonych gości na weselu, tym większe prawdopodobieństwo, że na przyjęciu pojawi się również sporo dzieci. Rodzice rzadko kiedy pozbawiają swoje pociechy możliwości przeżycia tak dużego wydarzenia, jak ślub kogoś bliskiego. Jak usadzić dzieci na weselu? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od wieku dziecka oraz od tego, czy na uroczystość została wynajęta animatorka, która zapewni dzieciom odpowiednią zabawę. Najmłodsze latorośle powinny siedzieć obok swoich rodziców, którzy mogą wówczas mieć je na oku i monitorować sytuację nie wstając od stołu. Jeśli na weselu jest animatorka, której zadaniem jest zapewnienie dzieciom zabaw w ogrodzie czy osobnej sali, spokojnie można je usadzić przy osobnym stoliku. Dzięki temu będą miały okazję spędzić ze sobą więcej czasu pomiędzy szalonymi zabawami z animatorką czy dorosłymi na weselu. Bardzo częstym rozwiązaniem, które zapewnia komfort rodzicom, jest postawienie stolika z kolorowankami i grami w kącie sali. Dzięki temu przedszkolaki mogą zajmować się sobą, a jednocześnie być pod ciągłą opieką dorosłych.