Jak pakować prezenty zero waste?

Kolorowe i pięknie zapakowane prezenty świetnie wyglądają pod choinką, ale okazuje się, że wielobarwne papiery prezentowe mają ogromny wpływ dla środowiska. Warto zastanowić się nad metodami ozdabiania podarunków, które będą nieco bardziej przyjazne dla naszej planety. Oto nasze pomysły na pakowanie prezentów w stylu zero waste!

Jak pakować prezenty bez wytwarzania niepotrzebnych śmieci?

Jest wiele sposobów, na które możemy zapakować prezent tak, żeby nie tylko wyglądał on pięknie, ale też był przyjazny dla środowiska. Przedstawiamy kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w te święta i dopasować do swoich potrzeb.

Pomysły na pakowanie prezentów w stylu zero waste

1. Wykorzystaj papier z odzysku. Jeśli ktoś daje ci prezent, nie wyrzucaj opakowania, a postaraj się wykorzystać je ponownie. Zachowywanie torebek prezentowych to już klasyk, ale warto zastanowić się też nad odłożeniem sobie nieporwanego papieru prezentowego.
2. Użyj papierowych toreb na zakupy. Jeśli robisz zakupy w supermarkecie, z pewnością masz w domu papierowe torby przycinek które z łatwością możesz wykorzystać zapytać pakowania prezentu. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie używać fragmentów z logo supermarketu!
3. Niektóre prezenty można też zapakować w słoiki. Świetnie będą wyglądać przeróżne ciasteczka i inne słodkości. Co więcej przycinek taki słoik można też ozdobić kolorową kokardką z odzysku.
4. Możesz też wykorzystać stare gazety. Prezent zapakowany w ten sposób będzie wyglądać niezwykle oryginalnie i zjawiskowo. Warto wybrać klasyczne gazety a nie kolorowe magazyny bo takie będą wyglądać znacznie lepiej.
5. Kup zestaw prezentowy, który nie wymaga już dodatkowego opakowania. W sklepach znajdziemy wiele zestawów prezentowych, których opakowania wyglądają na tyle ładnie, że nie musimy już owijać ich w niepotrzebny papier. Tego rodzaju pudełka same w sobie będą wyglądały zjawiskowo i elegancko, więc nie ma potrzeby, żeby generować dodatkowe śmieci poprzez zawijanie ich w papier prezentowy.