Tatuaż obrączka na palcu.

Tatuaże obrączki stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Lansowane przez wielu celebrytów zyskały sławę najpierw w świecie show biznesu a teraz ten trend przechodzi do nas. Coraz więcej młodych par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie z wielu praktycznych powodów. W poniższym artykule przedstawię kilka takich powodów i zobaczymy czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie.

Tatuaż obrączka na palcu- znaczenie.

Tatuaż taki nie w każdym przypadku jest odzwierciedleniem uczucia zakochanych w sobie nowożeńców. Znaczenie tatuaży bywa różne i w zależności od palca, na którym go mamy może oznaczać coś zupełnie innego.

  • Na kciuku- według obyczaju starożytnych Greków, biżuteria założona na ten palec jest amuletem chroniącym przed chorobami i ma zapewniać siłę.
  • Palec wskazujący- jest odzwierciedleniem wysokiego statusu społecznego.
  • Mały palec- pierścień wytatuowany na małym palcu, jest oznaka władzy jak również przywiązania rodowego i często symbolizuje jakąś bezcenną pamiątkę rodzinną.
  • Palec serdeczny- jest on zarezerwowany dla nowożeńców i na biżuterię ślubną, dlatego tez tatuaż wykonany na tym palcu nosi takie same znaczenie. Pierścionek wsunięty na ten palec symbolizuje głębokie, nieskończone uczucia oraz nasze oddanie drugiej osobie- dokładnie to samo wyraża tatuaż.

Tatuaż obrączka na palcu- praktycznie i taniej.

Tatuaż na palcu zamiast typowego pierścionka może powodować kontrowersję wśród tradycjonalistów jednak jest to bardzo praktyczna i wygodniejsza decyzja niż klasyczny pierścionek.
Nie każdy chce nosić biżuterie na palcach, jest to dla nich niewygodne. W niektórych zakładach pracy również jest kategoryczny zakaz noszenia pierścionków co zmusza nas do zostawienia biżuterii w domu, tatuaż mamy na stałe i nie mamy, jak go ściągnąć, i nie będzie on nam przeszkadzał w pracy więc tez nie musimy pamiętać, żeby go zdejmować czy zakładać.
Ile kosztuje wykonanie tatuażu obrączki? Zdecydowanie dużo taniej niż wykonanie czy kupienie klasycznej obrączki. Oznacza to, że rachunek w studiu tatuażu będzie nieporównywalnie tańszy niż rachunek u jubilera.
Tatuaże obrączki nie musza wyglądać jak klasyczne pierścionki, może to być imię małżonka lub data ślubu oplatająca palec. Wariantów jest wiele i na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że im więcej szczegółów chcemy mieć na palcu tym więcej miejsca zajmie nam tatuaż. W tym przypadku trzeba być rozważnym gdyż taki pierścionek zostanie z nami już do końca życia.