Praktyczna zabawa dla rocznego dziecka

Praktyczna zabawa dla rocznego dziecka

Roczne dzieci to żywe srebra. Bardzo trudno jest im usiedzieć w jednym miejscu, dlatego warto postawić na zabawy ruchowe. Z jednej strony będą mogły wzmocnić swoje ciało, z drugiej zdobędą nowe umiejętności.

Chodzenie jako zabawa

Małe dzieci dopiero uczą się chodzić, jednak w momencie, w którym opanują tę umiejętność, będą chciały wciąż ją ćwiczyć. Doskonałą zabawą będzie więc przenoszenie przedmiotu z jednego miejsca w inne, czy też wrzucanie do wyznaczonych pojemników. Generalnie nastawienie na ruch sprawi, że maluch będzie mógł ćwiczyć swoje ciało, jak i również zmysł równowagi. Już samo noszenie przedmiotu będzie na samym początku pewnego rodzaju wyzwaniem, dlatego warto zastanowić się nad tym, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Świetną opcją będą pluszaki, ponieważ nawet jeśli dziecko przewróci się z nim, nie stanie się nic złego. Zabawa dla rocznego dziecka to połączenie nauki, ale jednocześnie zaspokojenie ciekawości malucha.

Chodź do mnie!

Maluch, który nauczył się chodzić, odczuwa z tego tytułu naprawdę dużą radość. Dlatego każdorazowe zawołanie go do siebie, jak i również poproszenie o przyniesienie zabawki, będzie już świetną zabawą. Warto poświęcać czas na to, by uczyć malucha, jak bezpiecznie poruszać się po mieszkaniu czy domu. Dobrze sprawdza się piłka, którą można nie tylko przenosić z miejsca na miejsce, ale również kopać czy nią rzucać. Każde dziecko jest inne, jednak warto pamiętać, że nauka chodzenia odgrywa bardzo dużą rolę. W efekcie można będzie przekonać się o tym, jak wiele możliwości daje już sama nauka chodzenia. Niewątpliwie każda nowa umiejętność, jaką posiądzie dziecko, będzie świetną zabawą. Dlatego warto korzystać z tego typu opcji, jak przenoszenie przedmiotu z jednego miejsca w inne. Z pewnością dla wielu rodziców to powód do dumy, że jednak maluch tak chętnie będzie brał w tym udział. Po pewnym czasie można będzie utrudnić zadanie, zmieniają trasę przejścia, czy też stawiając przedmioty, które należy ominąć.