Drzewko ślubne – trend, o którym nie miałeś pojęcia.

Znaczenie ślubu

Praktycznie każda cywilizowana społeczność na globie traktuje ślub jako symboliczną procedurę, która za cel ma połączenie pary młodej i uczynienie jej rodziną już oficjalnie, „na papierze”.

Od niepamiętnych czasów, zawarcie przez młodą parę związku małżeńskiego wraz ze ślubem i weselem, traktowane było (tuż obok narodzin dziecka), jako najważniejsza chwila w życiu człowieka, ale także jako akt mający przyczynić się do okazywania i pielęgnowania więzi społecznych i rodzinnych.

Po dziś dzień ślub traktuje się jako ceremonię rytualną, skorelowaną z panującym w danym kraju systemem norm prawnych, a także religijnymi zwyczajami. Uroczystość ślubna ma nierzadko religijny charakter, jednakże większość kultur pozwala łączyć je również z kulturowymi lokalnymi świeckimi tradycjami. O ile sposób zawarcia małżeństwa zazwyczaj dyktuje obrządek religijny państwa młodych, tak wesele to kwestia już czysto świecka.

Drzewko ślubne – symbol trwałości związku

Ciężko jest sprostać ludzkiej potrzebie oryginalności i wyróżniania się z tłumu. Indywidualizm i unikalność potrafią przejawiać się nie tylko w naszym zachowaniu, ubiorze czy słuchanej muzyce, ale również w prezentach, które podarowujemy bliskim.

Jedną ze zdobywających ostatnio uznanie form niecodziennego, eleganckiego podarunku ślubnego dla pary młodej, bądź też rodziców pary młodej, są tak zwane drzewka ślubne.

Bezsprzecznie najważniejszą rzeczą jest to, że drzewko ślubne Twojego wyboru może otrzymać w zestawie całkowicie spersonalizowaną karteczkę, tabliczkę lub też etykietę – będzie ona zawierała wybrany przez Ciebie tekst!

Zazwyczaj, drzewka, które możesz nabyć drogą kupna, pochodzą od uznanych dostawców lub ze szkółek leśnych. Większość firm oferujących tego typu prezenty przesyła je do klientów wykorzystując autorski sposób pakowania, co przekłada się na bezpieczeństwo transportu i brak ewentualnych uszkodzeń.

Drzewko to świetny pomysł z wielu względów – pomijając kwestię ekologii (nie zapominaj, że drzewa przyczyniają się do produkcji tlenu!), posadzenie drzewka może mieć niesamowitą symbolikę: nawiązywać do długowieczności związku, do mądrości ludzi stających się rodziną i wielu innych wartości.

Wykaż się kreatywnością

Pamiętaj, że ślub to jedyna taka okazja w życiu, która przy odrobinie szczęścia nie przydarza się nikomu dwukrotnie. Nie bądź jedną z osób idących na łatwiznę, które jako prezent wybierają alkohol, wykazując się przy tym całkowitym brakiem polotu. Państwo młodzi na pewno będą mieli na weselu pod dostatkiem alkoholu, natomiast Twoje drzewko może być niepowtarzalnym pomysłem, a zasadzone i pielęgnowane będzie przypominało młodym o Twojej obecności w ich życiu.