Deszczowa sesja ślubna.

Sesja ślubna w deszczu

Sesja ślubna w deszczu na pewno nie jest czymś o czym marzy wiele par ślubnych. Każdy marzy, żeby na jego ślubie świeciło piękne słońce, jednak nie zawsze możemy mieć to czego chcemy. Co jednak nie oznacza, że zdjęcia ślubne w deszczu są brzydkie, wręcz przeciwnie. Sesja zdjęciowa ślubna w deszczu może wyglądać pięknie i być nawet bardziej efektowna niż sesja ślubna ze słońcem w tle.
Przy niewielkim deszczy zazwyczaj nie widać deszczu w obiektywie aparatu, ale jak już deszcz rozszaleje się na dobre może to być dla nas problematyczne, jednak na zdjęciach może to wyglądać bajecznie i tworzyć niesamowity nastrój.

Zdjęcia w deszczowym plenerze ślubnym.

Zdjęcia w deszczowym plenerze zazwyczaj są trudne i niezwykle stresujące dla fotografa. Fotograf powinien być przygotowany na ewentualny deszcz podczas sesji i powinien mieć odpowiednie zabezpieczenia aparatu na taki wypadek. Jednak zawsze jest strach czy takie zabezpieczenie na pewno zadziała dobrze i czy wszystko będzie dobrze. Oczywiście asystenci fotografa mogą mieć parasole i osłaniać nimi fotografa jednak to nie pomoże na wilgoć, która jest w powietrzu. Dlatego sesje ślubne w deszczu zazwyczaj są bardzo szybkie. Jednak jak wcześniej wspomniałam nie mogą być nieefektywne i mogą zapierać dech w piersiach swoim pięknem.

Jak poradzić sobie z deszczem podczas sesji?

W przypadku pojawienia się deszczu na sesji można przerwać zdjęcia, poczekać aż przestanie padać lub pójść na całość i robić niepowtarzalne zdjęcia w deszczu. Jednak jak nie ma czasu na dodatkowe kilka dni czy okno pogodowe to trzeba sobie radzić w taką deszczową aurę.
Jednak sesja ślubna w deszczu nie jest dla wszystkich. Musi się trafić para, która nie będzie narzekać, że jest mokro czy, że zdjęcia nie wyjdą takie jakie sobie wymarzyli. Jak już trafimy na taka parę to wychodzą nam naprawdę niepowtarzalne zdjęcia, które będą niezapomniane nie tylko przez aurę jaka wtedy panowała, ale również przez to jak w taka pogodę mogły wyjść takie boskie zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że nasz komfort jest najważniejszy, jak nie czujemy się dobrze nie powinniśmy się zmuszać, żeby mieć zdjęcia w deszczowym plenerze. W takim przypadku nie róbmy tego. Jeśli jednak nie przeszkadzają nam mokre włosy, garnitur czy buty to możemy śmiało pójść na sesję ślubną w deszczu. A jeśli i my i nasz współmałżonek również lubi deszcz i czujemy się oboje w im dobrze to tym lepiej i możemy śmiało szaleć z sesją ślubną wykonywaną w czasie deszczu.