Przemówienie dla rodziców na weselu – o tym trzeba pamiętać

Przygotowania do ślubu i wesela oznaczają konieczność podjęcia wielu decyzji, zadbania o wszystko co ważne. Jedną z tych kwestii jest przemówienie dla rodziców na weselu. Co powiedzieć i jak je zaplanować? Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu. Zachęcamy do lektury.

Przemówienie dla rodziców na weselu – opanuj stres

Wiele przyszłych par młodych stresuje się, gdy myśli o konieczności wygłoszenia przemówienia i podziękowań dla rodziców. Warto jednak pamiętać, że stres jest złym doradcą i należy postarać się go opanować. Jeśli masz już listę gości, na pewno są tam głównie osoby, które dobrze znasz i które są bliskie Twojemu sercu. Warto uświadomić sobie, że bliskie osoby nie oczekują wielkich przemówień, a ślub jest tak pięknym i podniosłym wydarzeniem, że nawet najprostsze słowa są wzruszające i wystarczające. Rodzice na pewno docenią to, że chcesz im podziękować. Nie ważne jest więc, czy masz wielki talent do pisania pięknych przemówień, czy chcesz powiedzieć im proste, ale szczere i piękne „dziękuję Wam za wszystko”.

Odejdź od tradycyjnej formy

Jeśli pisanie i wygłaszanie przemówień jest dla Ciebie bardzo trudne i stresujące, być może warto zdecydować się na nieco mniej tradycyjną formę? Na pewno posiadasz wiele zdjęć rodzinnych, być może także nagrania. Warto zmontować te najlepsze w jeden filmik, a następnie wyświetlić go na sali weselnej wraz z odpowiednio dobraną muzyką. Po wspólnym obejrzeniu takiego rodzinnego filmu wystarczy już tylko wręczyć rodzicom prezenty i powiedzieć „dziękuję”. Taka forma podziękowań jest piękna i wzruszająca, a szczerość jest w takich chwilach najważniejsza. Pierwszy dzień w szkole, Komunia Pierwsza, świętowanie urodzin – Twoi rodzice są z Tobą zawsze, niezależnie od okoliczności oferują swoje wsparcie. Dzięki odpowiednim zdjęciom i filmom możesz pokazać, że pamiętasz o tym i bardzo to doceniasz. Warto także pamiętać, że możesz przygotować przemówienie, nagrać je i dołączyć na końcu filmiku. Takie rozwiązanie na pewno jest mniej stresujące, niż wygłaszanie wzniosłych słów na żywo przed całą rodziną i bliskimi.

Krótko, zwięźle i na temat

Długie przemówienia są czasami wskazane, ale na weselach warto ich unikać. Przemówienie powinno być zwięzłe i szczere, ale nie trwać zbyt długo. Takie chwile są pełne wzruszeń, bardziej wrażliwym osobom mogą polecieć łzy. Warto pamiętać, że wesele to czas świętowania, cieszenia się ślubem i nową drogą w życiu. Nie chcesz chyba, aby ten piękny dzień był przepełniony łzami.