Co trzeba zrobić przed ślubem?

Przed ślubem należy pamiętać o bardzo wielu rzeczach. Lista zadań dla pary młodej jest bardzo długa. Muszą pamiętać o bardzo wielu rzeczach. Niekiedy pary już przed zaręczynami zaczynają realizować niektóre z tych rzeczy, tak aby na później zostało ich choć troszkę mniej. Jednak lista takich rzeczy jest naprawdę bardzo długa, co jednak nie zniechęca młodych par, a te z zawzięciem planują swoje śluby i wypełniają wszystkie powierzone im obowiązki.
W takim razie, przede wszystkim co trzeba zrobić przed ślubem?

1.

W pierwszej kolejności musimy poinformować rodzinę i znajomych o ślubie.
Nie musimy od razu wysyłać zaproszeń jeśli nie mamy wybranego konkretnego terminu, jednak wskazane jest żeby jak najszybciej ustalić termin, miejsce, kościół, salę, DJ’a oraz fotografa, i dopiero wtedy rozsyłać zaproszenia na ślubie z odpowiednio długim wyprzedzeniem terminu, tak aby goście mogli nam się zadeklarować kto będzie a kogo nie, żebyśmy mieli jasny pogląd na to ile będzie osób i ile miejsc a sali zarezerwować.

2.

Przed zapłaceniem za wszystko trzeba od razu ustalić budżet jaki możemy poświęcić na nasz ślub.
Bez budżet nie ma co planować bo później może się okazać, że tak naprawdę mamy już wszystko ustalone a na nic nas nie stać. Trzeba mieć wszystko bardzo dokładnie przemyślane i skalkulowane.

3.

Powinniśmy wybrać i powiadomić świadków.
Wybór świadków to cos niezwykle ważnego. U większości Młodych Par jeden świadek jest od strony Panny Młodej a drugi od strony Pana Młodego. Jednak nie zawsze tak jest. Świadków powinno się wybrać odpowiednio wcześniej, tak żeby ich o tym powiadomić, zaprosić na ślub i już z nimi zacząć przygotowania, ponieważ świadkowie pomagają Młodej Parze w planowaniu i organizacji ślubu.

4.

Ustalenie wstępnych informacji.
Ustanie czy chcemy mieć tylko ślub cywilny czy cywilny oraz kościelny razem.
Trzeba ustalić czy Panna Młoda młoda przy ślubie chce przejąć nazwisko po swoim małżonku, zostać przy swoim czy mieć dwuczłonowe składające się z jej własnego łącznie z nazwiskiem jej przyszłego męża.
Tak jak wyżej jest to wymienione trzeba mieć wstępną listę gości, z uszczególnieniem kto wstępnie może być a kogo na pewno nie będzie.
Trzeba ustalić czy planujemy imprezę jednodniową czy chcemy, żeby na drugi dzień były poprawiny.
Stoły- niby to nic takiego ale trzeba ustalić czy chcemy mieć na weselu stoły okrągłe czy prostokątne. Jest to szczegół jednak jest on niezwykle ważny dla Młodej Pary podczas planowania jak będzie wyglądać sala weselna.